Smart City Lądek-Zdrój!

WROCŁAW / LĄDEK-ZDRÓJ (inf. zewn.). W ostatnim dniu maja br. w stolicy Dolnego Śląska odbyła się gala połączona z wręczeniem statuetek laureatom ogólnopolskiego konkursu pn. "Smart City". Bardzo wysoko ocenione zostały działania gminy Ladek-Zdrój i jej burmistrza Romana Kaczmarczyka.


Prezydent Lublina Krzysztof Żuk został "Człowiekiem Roku" za uczeynienie swojego miasta bardziej otwartym i przyjaznym. W kategorii "Smart City do 30 tys. mieszkańców" laur przypadł Lądkowi-Zdrojowi i Orange Polska. Współdziałając doprowadzono do ogromnych zmian w energooszczędnym oświetleniu miasta i gminy, wykorzystaniu dla lokalnych potrzeb sieci światłowodowej, zastosowano system natychmiastowego powiadamiania strażaków o zagrożeniach. Ponadto gmina zbudowała ekoprzedszkole ze żłobkiem i zastosowała wiele innych nowatorskich rozwiązań z myślą o ułatwienia życia mieszkańcom i gościom.

W grupie miast do 100 tys. mieszkańców triumfował Sopot, do 300 tys. - Kielce, a powyżej 300 tys. - Poznań. Tytły "Smart City Solution" trafiły do InPostu, Sprintu, Signify i Farady Group.

(bwb)