Rowerami na podbój nieba i Brzozowia

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Z Kanady, USA, kilku państw europejskich, w tym z Polski przyjechali do Brzozowia zawodnicy i zawodniczki, kórzy wezmą udział w piątkowo-sobotnim "Big Air" Jak mówi dyrektor Kudowskiego Centrum Kultury i Sportu Rafał Greszta - są to niezwykle widowiskowe zawody z z udziałem wyczynowców.


Jakiś czas temu w Kudowie-Zdroju-Brzozowiu powstały skocznie plenerowe na potrzeby filmu nakręcanego przez Red Bulla. Teren wybrano nieprzypadkowo; producenta ujęła malowniczość tej części Wzgórz Lewińskich.
 

- Zwrócę uwagę na fakt, że dla swojego obrazu Red Bull wybrał siedem miejsc na świecie. W przypadku Brzozowia ono żyje dalej, bowiem Szymon Godziek wspólnie z nami, czyli gminą, w tamtym roku zorganizował pierwszy "Big Air" - informuje R. Greszta. - A teraz odbędzie się druga edycja w ramach "Fest Sessions 2023".


Burmistrzyni Kudowy-Zdroju Aneta Potoczna, która sprawuje patronat nad tym wydarzeniem, że m.in. dzięki takim torom, jak ten w Brzozowiu, dyscyplina Big Air MTB dynamicznie się rozwija. Przy tym jest widowiskowa. A dla przygranicznej miejscowości to kolejna okazja do wypromowania jej walorów...
 

Jeśli tylko dopiszą warunki pogodowe, czyli będzie bezwietrznie i bez większych opadów, to z wyzwaniem zmierzą się rowerzystki i rowerzyści z Casey Brown w Kanadzie, CJ Selig w USA, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Czech i Polski. Start o godz. 18:00 w piątek, 2 bm., zaś finał w sobotę, 3 bm. o godz. 21:00.
 
(bwb)

Foto KCKiS