"Górskie jezioro" przed letnim sezonem

STRONIE ŚLĄSKIE (inf. wł.). W połowie czerwca rusza sezon kąpielowy i rekreacyjny w obrębie zalewu w Starej Morawie. Stąd przyspieszenie w przygotowaniu obiektu na przyjęcie gości, z których w ciągu doby będzie mogło się popluskać w wodzie, pod nadzorem ratowników, około 700 korzystających. Drugie tyle osób będzie miało dostęp do boisk i gier zespołowych, plaży, pola kamperowego oraz biwakowego, pokojów noclegowych i in.


Aby bezpieczniej można było korzystać z wieży widokowej posadowionej niemal na środku zbiornika, zdecydowano się na wyremontowanie górnego pomostu do niej prowadzącego. Może zdarzyć się, że z racji trudności z kupnem niektórych niezbędnych tam materiałów budowlanych, termin udostępnienia tej atrakcji nieco się przesunie.
 

Zarządzająca kąpieliskiem Stara Morawa spółka Stroński Park Aktywności tak w ogóle szykuje się do poważnej modernizacji kompleksu. Zgodnie z finalizowanym projektem - zapowiada się budowa restauracji i strefy SPA, doposażenie w urządzenia tzw. małej architektury.
(bwb)