Z czeskim i polskim dopingiem po relaks i zabawę

JASZKOWA DOLNA - gm. Kłodzko (inf. wł.). Już dawno nie było na jaszkowskim boisku takiej liczby uczestników masowej imprezy jak w ostatnią niedzielę maja. Z zaproszenia do udziału w biegach dzieci i nastolatków, festynu rodzinnego na wolnym powietrzu, różnych form rekreacji skorzystało bez mała 1,5 tys. osób, z których aż 700 współzawodniczyło w biegach i marszu nordic walking.


W samo południe, 28 bm. w Jaszkowej Dolnej wystartowały duże zawody sportowe połączone z imprezą rekreacyjną. Na ich wielki rozmach pozwoliło to, że były częścią polsko-czeskiego projektu realizowanego przez gminę wiejską Kłodzko z mikroregionem Bela, z którego pochodziło gros pieniędzy pozwalających sprawić nagrody, różne gadżety i upominki, a nawet ufundować posiłek i napoje dla zawodniczek i zawodników. Otwierający to wydarzenie wójt Zbigniew Tur, przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Ryszard Jastrzębski, wiceburmistrz Dusznik-Zdroju Paweł Gawlak i radna powiatowa Ewelina Ptak aktywnie włączyli się w przebieg zawodów, honorując medalami dobiegających do mety, obdzielając ich imprezowymi wyróżnikami.

Choć w tej ciżbie ludzi stanowili nieliczną grupę, nie dali o sobie zapomnieć społeczności szkolne z pięciu czeskich miejscowości: Bilego Ujeda, Kvasin, Skuhroru nad Belą, Slatiny nad Zdobnicą i Solnic. Byli obecni w większości konkurencji i ambitnie powalczyli w czwórsztafecie. A podczas gdy jedni biegali, inni czerpali radość z atrakcji w postaci zjeżdżalni, urządzeń zręcznościowych, konkursu plastycznego, z możliwości zrobienia największej bańki mydlanej i innych propozycji. Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Ryszard Niebieszczański, który będąc przed laty wójtem gminy Kłodzko i gospodarzem wielu takich imprez na dolnojaszkowskim obiekcie, z satysfakcją gratulował tej imprezy wszystkim, którzy do niej się przyczynili.

W rywalizacji szkół najwięcej punktów zdobyła SP z Szalejowa Górnego, przed SP w Jaszkowej Dolnej i czeską szkołą w Skuhroru nad Belą. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się tak:
 

(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA