I komendantka SM wyruszy służbowym samochodem

STRONIE ŚLĄSKIE (inf. wł.). Ewa Danek z Nowej Rudy wygrała czwarty konkurs dotyczący naboru na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Stronu Śląskim. Do współzawodnictwa tym razem stanęła dwójka kandydatów, choć jeszcze niedawno burmistrz Dariusz Chromiec martwił się, że przyjdzie jemu rozpisać kolejny konkurs.

W przygranicznej gminie, w której nie ma komisariatu policji, sporo zadań dotyczących zapewnienia porządku i ładu publicznego spada na strażników miejskich. Nie jest im łatwo dotrzeć do wszystkich miejsc górskiego obszaru, bowiem SM nie posiada samochodu służbowego. Co prawda halabardnicy mają do dyspozycji rowery, jednak jednoślady ograniczają zakres ich operatywności, bo np. nie da się przewieźć bezpańskiego psa.

- Już wcześniej deklarowałem, że w tym roku strońska Straż Miejska otrzyma samochód. Do jego zakupienia dopingują radni. Tym samym czteroosobowy skład SM zostanie mocno wsparty i przy współpracy z posterunkiem policji częściej mieszane patrole będą widoczne tak w Stroniu jak i Bolesławowie, Siennej czy Starej Morawie - komunikuje włodarz Stronia Śląskiego
(bwb)