Pięć "Olimpii" dla szkolnych potrzeb

KRAJ / POWIAT KŁODZKI (inf. zewn.). Ministerstwo Sportu i Turystyki rozdysponowało miliony dla gmin i powiatów, które wystąpiły z wnioskami o dotacje. To była ich odpowiedź na program dotyczący szybkiego utworzenia hal o lekkich konstrukcjach, z boiskami wielofunkcyjnym o określonych wymiarach. Wsparcie pieniężne to 60 - 70 proc. kosztów całej inwestycji.

Z powiatu kłodzkiego jeszcze w tym roku 2 459 999 zł trafi do Dusznik-Zdroju, gdzie przewidziano budowę nowego boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Miejskim Zespole Szkół. W przyszłym roku środki otrzymają: gmina Kudowa-Zdrój w kwocie 2 770 000 zł na identyczną budowlę przy Liceum Ogólnokształcącym imienia J. Lompy, gmina Polanica-Zdrój 2 100 000 zł na podobny obiekt przy Szkole Podstawowej Stowarzysznia "Edukator", gmina Radków 1 541 610 zł też na "Olimpię" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawce Dolnej, powiat kłodzki 2 255 000 zł na wzniesienie hali przy Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku.

Teraz największą niepewnością inwestorów są ceny materiałów budowlanych i usług. Ich ruch w górę, to - niestety - większy udział własny w tych jakże oczekiwanych zadaniach.
 
Opr. (bwb)

Foto MSiT