W perspektywie nowe przedszkole oraz ośrodek kultury

KŁODZKO (inf. wł.). Rozbudowujące się osiedle mieszkaniowe w rejonie ulicy Letniej i rosnące zainteresowanie takim rozwiązaniem ze strony niektórych rodziców z osiedla Kruczkowskiego. Te sygnały docierające do ratusza jeszcze bardziej przekonują władze miejskie do konieczności wybudowania przedszkola w zachodniej części Kłodzka. Cały czas trwa przeglądanie pojawiających się programów nie tylko rządowych, niosących ze sobą fundusze na takie inwestycje. Przy założeniu, że przyszła placówka ma pomieścić setkę dzieci i zapewnić im standardowe warunki, to kosztowne wyzwanie.

- Mamy gotowy projekt, więc chcemy go wykorzystać, bo wydaliśmy publiczne pieniądze. Dla gminy byłaby to jedna ze sztandarowych inwestycji, pokazujących bardzo nowoczesne rozwiązania typu SMART i ekologiczne - słyszymy od burmistrza Michała Piszki. - Sądzę, że kiedy pojawią się środki unijne, które na tę chwilę wciąż są zablokowane, oraz pieniądze z Funduszu Odbudowy, trafią i do Kłodzka na to przedszkole.

W następnej dekadzie samorząd Kłodzka zamierza pochylić się nad pomysłem wybudowania miejskiego centrum kultury. Rozważy przy tym miejsce, w którym jego posadowienie byłoby najbardziej trafione. A póki co zabrano się za poważny remont budynku Kłodzkiego Ośrodka Kultury, będącego w przeszłości hotelem. Zakres robót jest spory, stąd podzielono je na etapy. Teraz trwają prace instalacyjne, później przyjdzie czas na inne.

- Zgłosiliśmy obiekt KOK-u do ministra kultury, licząc na środki niezbędne na dokonanie termomodernizacji całego budynku - dodaje włodarz miasta.
(bwb)