Dlaczego zielona herbata jest tak zdrowa?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Zielona herbata od dłuższego czasu jest szeroko znana i stosowana, przede wszystkim z myślą o zdrowiu, ale także wiele mówi się o niej w kontekście odchudzania. Obecnie stosuje ją coraz więcej osób w różnych formach, a także z różnych pobudek. Jednak to wszystko jest możliwe z uwagi na jej drogocenny skład, a także substancje, które zawiera zielona herbata. Z uwagi na fakt, że nie podlega ona procesowi fermentacji, zyskuje ona nie tylko na swoim smaku, ale także nie traci istotnych i prozdrowotnych substancji.

Zielona herbata jest nie tylko bogactwem witamin i minerałów, ale także innych prozdrowotnych związków, z których szczególnie wyróżnić warto polifenole. Jednak warto zaznaczyć, że nie każda zielona herbata będzie wpływała tak samo na nasz organizm. Wszystko z uwagi na fakt, że wiele jej właściwości jest zależnych od tego, w jaki sposób i gdzie jest uprawiana, a także w jakich warunkach są zbierane jej liście. To wszystko czyni ją niezwykle ciekawą rośliną o prozdrowotnych właściwościach, które będą zależeć od jej konkretnej odmiany. Czego jeszcze warto się dowiedzieć o zielonej herbacie, aby zrozumieć jej wpływ na nasze zdrowie?
 

Jakie właściwości posiada zielona herbata?

Zielona herbata to przede wszystkim mnóstwo składników, które są bardzo istotne w naszym organizmie. Ciężko wymienić wszystkie z nich, jednak warto wspomnieć chociażby o witaminach (B, C, E oraz K), minerałach (cynk, potas, wapń, fluor, miedź), aminokwasach, polifenolach oraz katechinach. Warto jednak wyraźnie podkreślić, że to tylko niektóre z nich, a bogactwo tych substancji, przekłada się także na bardzo wiele istotnych dla organizmu właściwości. Nic zatem dziwnego, że tak wiele mówi się o tym, aby włączyć zieloną herbatę do swojej diety, bez względu na to, czy w formie naparu, czy też suplementu diety.
 
Ekstrakt z zielonej herbaty wpływa na wygląd skóry, a szczególnie może być przydatny przy cerze trądzikowej oraz tłustej. Co więcej, przez bogactwo antyoksydantów i zmiatanie wolnych rodników tlenowych z organizmu - zielona herbata może wpływać na opóźnianie procesów starzenia się organizmu. Właściwości antyoksydacyjne powodują także, że zielona herbata chroni organizm przed rozwojem wielu chorób nowotworowych. Na tym jednak nie koniec. 
 
Zielona herbata może pomagać w problemach z nadciśnieniem, obniża ryzyko zapadnięcia na wiele chorób, a w tym także wystąpienia zawału lub udaru. Zapobiega tworzeniu się cellulitu, a także ma istotny wpływ na dziąsła oraz pamięć i zapobiega m.in. starczej demencji. Chociaż to pokazuje jak prozdrowotna jest zielona herbata to w ostatnim czasie najwięcej mówi się o jej wpływie na walkę z nadwagą oraz otyłością, a także jej obecnością w suplementach diety na odchudzanie.
 

Zielona herbata na odchudzanie?

Zielona herbata wspomaga przemianę materii, a także pomaga zapanować na tzw. nadmiernym apetytem, a to wszystko także dzięki bogactwu różnego rodzaju substancji naturalnych. Co ciekawe, jest ona także często włączana do diet detoksykacyjnych z uwagi na dużą zawartość substancji antyoksydacyjnych oraz z uwagi na swój moczopędny charakter. Ponadto, zielona herbata pozytywnie wpływa także na metabolizm wątroby oraz jej pracę. To wszystko czyni ją pomocnym sprzymierzeńcem w tym trudnym celu treningowym, jakim jest odchudzanie.
 
Chociaż z uwagi na jej bogaty skład, warto ją włączyć do swojej diety nie tylko z uwagi na właściwości odchudzające. Zielona herbata jest wartościowym elementem diety, nawet w przypadku gdy już posiada się odpowiednio zdrową sylwetkę. Jeśli nie przekonuje nas ona swoim smakiem i nie jesteśmy fanami tego rodzaju naparów, można zdecydować się na jej stosowanie poprzez suplementację. 
 
Od dłuższego czasu są dostępne na rynku różnego rodzaju preparaty, które zawierają ekstrakt z zielonej herbaty. W sklepach z suplementami nie brakuje także monopreparatów - zawierających ją jako jedyny składnik. Możliwości jest zatem mnóstwo, wystarczy zdecydować się na konkretny preparat i cieszyć się z jego prozdrowotnych właściwości.