Podyplomowe studia online – wyższe kwalifikacje i większe zarobki

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Na obecnym rynku pracy, by móc dobrze zarabiać, niezbędne są wysokie kwalifikacje, często przewyższające wiedzę uzyskaną na studiach. Warto zatem dokształcić się, a jedną z możliwości zdobycia nowych umiejętności są podyplomowe studia online. Dlaczego jest to dobra opcja?

Dlaczego warto wybierać studia online?

Każda osoba, która pracuje, ale chce się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i tym samym piąć się wyżej po szczeblach kariery, musi często godzić pracę z nauką. Z myślą o nich opracowano specjalne studia online, które opierają się na metodzie e-learningu. Dzięki temu słuchacze mogą w wygodny sposób przystąpić do zajęć, mając dostęp do niezbędnych materiałów oraz kadry wykładowców.
 
Coraz więcej placówek oświatowych decyduje się na tego typu formę nauczania, a jedną z nich jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Uczelnia oferuje m.in. cieszące się coraz większą popularnością studia podyplomowe.
 

Na czym polegają podyplomowe studia online?

Podyplomowe studia online to wygodna i skuteczna forma zdobywania kwalifikacji. Trwają krócej niż studia I i II stopnia, bo zaledwie 2-3 semestry, bardziej wymagające kierunki maksymalnie 4 semestry. Mają charakter doskonalący, więc uzupełniają wcześniej zdobytą wiedzę w ramach studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich.
 
Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwenci otrzymują świadectwo zgodne z wytycznymi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dla wielu zawodów, np. nauczycielskich, taki dyplom jest wręcz niezbędny, ponieważ daje im on uprawnienia do wykonywania swojej pracy.

 

Kierunki na studiach podyplomowych online – propozycje dla każdej branży

Oferta studiów podyplomowych online jest bardzo szeroka i dopasowana niemal do każdej branży. Znajdują się w niej kierunki z następujących obszarów:
 
Psychologia – podstawy psychologii i jej specjalizacje, np. terapia par, seksuologia, psychoterapia.
Pedagogika – m.in. pedagogika specjalna, logopedia, przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli i wiele innych.
Prawo – prawo pracy, karne, materialne i procesowe, prawo ochrony środowiska, biznesowe, ochrona danych osobowych itp.
Dietetyka – poradnictwo żywieniowe, psychodietetyka, dietetyka kliniczna.
Sport – kierunki dla instruktorów tańca, pływania, ratownictwa, treningu personalnego, fizjoterapia, zarządzanie infrastrukturą sportową i inne.
Finanse i rachunkowość – m.in. doradztwo podatkowe, finansowe, bankowość, analityka finansowa, windykacja, ubezpieczenia.
Bezpieczeństwo – kierunki związane z BHP.
Zdrowie – kierunki okołomedyczne, np. podologia, opieka okołoporodowa, trychologia.
IT – programowanie, testowanie, cyberbezpieczeństwo, analiza danych, grafika komputerowa.
MBA.
Zarządzanie – dla project managerów, kierunki związane z eventami, zasobami ludzkimi, funduszami europejskimi, zarządzanie bezpieczeństwem i kryzysami itp.
Marketing – kierunki związane z komunikacją, pracą kreatywną, zarządzaniem oraz sprzedażą.
Biznes – różne kierunki dla wielu branż.
Nieruchomości – budownictwo, architektura, projektowanie wnętrz, wycena nieruchomości i inne.
 
Inne kierunki? Ogrodnictwo, florystyka, turystyka i rekreacja, rolnictwo, administracja i wiele, wiele innych. Dzięki takiemu zróżnicowaniu praktycznie każda osoba znajdzie coś dla siebie.