Kalendarz imprez nie będzie uboższy

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Mocną stroną popularnego uzdrowiska pozostaje oferta kulturalna adresowana do odbiorców. Nie da się ukryć, że przez ostatnie lata stanowiła ona ważny czynnik np. dla gości, którzy Polanicę-Zdrój wybierali na miejsce swojego wypoczynku. Burmistrz Mateusz Jellin zapowiada podobne działanie i w tym roku, z większym akcentem podczas letniego sezonu turystycznego.

- Właśnie bardzo dobre propozycje, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne były jednymi z naszych wyróżników, zarazem magnesami ściągającymi gości do Polanicy. I chcemy to utrzymać, bo nie jest to obojętne dla gestorów bazy hotelarskiej i gastronomicznej, mieszkańców udostępniających kwatery czy usługodawców - zauważa włodarz. - Wiemy, że czasy są trudne i w wielu gminach rezygnuje się różnych atrakcji, ale my żyjemy z turystyki i kuracji, więc wszystkie zaplanowane imprezy po prostu odbędą się zgodnie z ustalonymi harmonogramami.

W sezonie letnim dojdą nowe propozycje, np. w drugiej połowie sierpnia, razem z Lasami Państwowymi gmina oraz Centrum Kultury i Promocji Teatr Zdrojowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Klasztor Chrystusa Króla zaprosi się mieszkańców i przybyszów na duży, plenerowy festyn związany z ochroną środowiska i łowiectwem. Także latem Polanica-Zdrój - już kolejny raz - stanie się miejscem festiwalu szachowego...

- Oczywiście w międzyczasie popłyną zaproszenia do udziału w wydarzeniach komercyjnych, co wiąże się z zakupem biletów na prezentacje artystów, w tym aktorów - podkreśla burmistrz M. Jellin.

(bwb)