Kuracjusze podwójnie zyskali dla zdrowia

BARDO (inf. wł.). Tak szerokiej akcji związanej z profilaktyką prozdrowotną jeszcze w tej gminie nie było. W poprzednim i obecnym roku duża grupa przede wszystkim starszych mieszkańców skorzystała z oferty uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych w Sopocie. Pobyt nad Zatoką Gdańską przyniósł im także wiele doznań rekreacyjnych.

- Kuracjusze do dyspozycji mieli czterogwiazdkowy obiekt, naprawdę o wysokim standardzie, do tego atrakcyjnie położony, bo wszędzie z niego blisko - przypomina burmistrz Krzysztof Żegański. - Zorganizowanie tych wyjazdów bylo możliwe dzięki temu, że Bardo we współzawodnictwie powiatowym wygrało konkurs na największą liczbę osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Ten milion, który przypadł w ramach nagrody, rozsądnie został rozdysponowany, bo m.in. zakupiliśmy sprzęt rehabilitacyjny do naszego centrum seniora i stworzyliśmy pulę dopłat do wspomnianych wyjazdów do Sopotu.

W roku 2022 z oferty wyjazdowej skorzystało ponad 120 mieszkańców miasta i gminy, natomiast teraz ponad 160. Łącznie odbyły się cztery turnusy, w tym jeden adresowany do środowiska nauczycielskiego. Ponieważ zainteresowanie tą ofertą nie maleje, gmina już zarezerwowała kolejne fundusze na dopłaty dla bardzkich kuracjuszy. Ośrodek w Sopocie stanie się dla nich dostępny w przyszłym roku.
(bwb)