Żłobek w perspektywie choć spada liczba urodzeń

BARDO (inf. wł.). Patrząc długofalowo na rozwój gminy jej władze samorządowe pod uwagę biorą lokalną sytuację demograficzną. Niestety, ale ubywa stałych mieszkańców, co jest widoczne m.in. po liczbie dzieci w szkołach i przedszkolach. Burmistrz Krzysztof Żegański wskazuje, że w związku z rozluźnieniem w klasach rosną koszty utrzymania oświaty i trzeba szukać rozwiązań oszczędnościowych.

- W związku z tym, że oddział przedszkolny jest mniejszy niż zakładaliśmy, a równocześnie wzrasta zainteresowanie żłobkiem, w tym roku rozpoczniemy adaptację pomieszczeń dla tej drugiej placówki. Znajdzie się ona w Przyłęku i ma pomieścić do 15 dzieci. Już zleciliśmy projektantowi przygotowanie dokumentacji - komunikuje włodarz Barda.

Utworzenie żłobka będzie wyjściem naprzeciw wnioskom, które pojawiły się podczas zebrań z mieszkańcami. Co niektórzy z nich chętnie widzieliby żłobek także w Bardzie, bowiem ułatwiłby np. funkcjonowanie rodzinom. Burmistrz zauważa, że na tę chwilę gmina nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Z powodu zmniejszania się liczby dzieci w szkole spada wielkość subwencji i z lokalnej kasy trzeba więcej dokładać pieniędzy.

(bwb)