W poetycko-muzycznym klimacie

BIERKOWICE - gm. Kłodzko (inf. zewn.). Dwie lokalne artystki wypełniły czas swoją twórczością podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego w świetlicy wiejskiej zarazem bibliotece. Były życzenia, poezja i muzyka.


W bierkowickiej świetlicy w piątowy wieczór świętowano Dzień Kobiet

Radny gminny i równocześnie sołtys Bierkowic Andrzej Boratyn zaprosił mieszkanki sołectwa, którego jest liderem, na okolicznościowy koncert. Z poezją, w tym przy akompaniamencie gitary wystąpiła Grażyny Sobczak, zaś utwory muzyczne zaprezentowała Magdalena Marciniszyn. Obie panie wytworzyły wspaniały nastrój, podkreślony lampką wina, specjalnie przygotowanym na tę okazje tortem, rozniósł się zapach kawy i herbaty.
 

Z życzeniami pospieszyli wójt Z. Tur, soltys A. Boratyn i przewodniczący RG R. Jastrzębski

Był czas na luźne tematy, w których przede wszystkim przewijały się codzienne kobiece troski. A z przedstawicielami władz samorządowych - wójtem Zbigniewem Turem, przewodniczącym Rady Gminy Kłodzko Ryszardem Jastrzębskim i zastępczynią wójta Urszulą Panterałką, którzy skorzystali z zaproszenia - można było wymienić uwagi o codziennych sprawach ważnych nie tylko dla pań.
 
Opr. (bwb)

Foto BPGK Ołdrzychowice Kłodzkie