W kolejce do przebudowy

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Gmina zabiegała o fundusze niezbędne jej na przebudowę ulicy Górnej w Domaszkowie. Dziś wiadomo, że skutecznie, bo otrzymała od państwa zapewnienie o dofinansowaniu w wysokości 60 proc. kosztów przedsięwzięcia. Teraz trzeba zmierzyć się z rzeczywistością i znaleźć wykonawcę robót za kwotę wskazaną w przetargu.

- W przypadku ulic jest o tyle wygodniej, że zawsze można skrócić odcinek przewidziany do modernizacji, więc na pewno jakaś część ulicy Górnej przejdzie zmiany - zauważa burmistrz Tomasz Korczak. - Oszacowaliśmy roboty na około 1,6 mln zł, a uzyskaliśmy niemal 971 tys. zł wsparcia.

Niebawem drogowcy zabiorą się za unowocześnienie ulicy Powstańców Śląskich w Międzylesiu, które to prace gmina współfinansuje z powiatem kłodzkim. Także wspólnie finalizują przebudowę odcinka drogi powiatowej pomiędzy Niemojowem i Różanką.

- W tym roku chcielibyśmy z powiatem kłodzkim przebudować drogę w stronę Dolnika - wskazuje włodarz. - Występujemy o dofinansowanie gruntownych prac na innych drogach.

(bwb)