Dzień Kobiet w hawajskim wydaniu

KŁODZKO (inf. wł.). W hawajskim klimacie zaproponowano obchody Święta Kobiet w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Wieczór w kwiecistym anturażu odbył się w sobotę, 11 bm. Inicjatorem wydarzenia „Kłodzkie ALOHA”  było Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej. 
 
Od symbolicznego toastu z orzecha kokosa za zdrowie pań rozpoczęto obchody Dnia Kobiet w sali widowiskowej KOK-u. Wznieśli go poseł Marek Dyduch, starosta Maciej Awiżeń, burmistrz Michał Piszko, dyrektor KOK-u Tomasz Lasek, prezes TMZK Adam Łącki oraz współprowadzący Bartosz Kołacz. W imieniu wszystkich panów życzenia przekazał starosta M. Awiżeń, a całość odbyła się w atmosferze serdeczności i dobrego humoru.
 
Humoru nie zabrakło też podczas dalszej części wydarzenia. Brygida Morawska wraz z A. Łąckim przygotowali scenariusz i wyreżyserowali przedstawienie kabaretowe, które niejednokrotnie wywoływało salwy śmiechu. Kabaretowe skecze wykonane przez członków TMZK traktowały o zamianie ról płci w życiu codziennym, odbył się też pokaz mody z przymrużeniem oka oraz występ chóru gospel. Wszyscy aktorzy zostali sowicie nagrodzeni brawami. 
 
Dla żeńskiej części publiczności przygotowano loterię z nagrodą niespodzianką. Jak się okazało był to rower miejski, a trafił on do pani Anny z Ołdrzychowic Kłodzkich. Nagrody pocieszenia w postaci zestawu kosmetyków oraz albumy z grafikami TMZK przypadły pięciu innym paniom. 
 
Gwiazdą wieczoru był Piotr „Elton” Oleksy, który wykonał piosenki m.in. zespołu Vox, Krzysztofa Krawczyka czy Elvisa Presleya. Zachęcił tym samym do śpiewania i klaskania w rytm znanych przebojów.
 
(bp)
FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA: