Wrócili z medalami

KRAJ (inf. zewn.). Miniony weekend w podhalańskim Kościelisku (woj. małopolskie) upłynął pod szyldem Pucharu Polski II kat. w biathlonie oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Na wydarzeniu nie zabrakło reprezentantów powiatu kłodzkiego, którzy wrócili z niego z medalami.
 
Uczennica LO SMS w Dusznikach-Zdroju Zuzanna Sadownik - juniorka trenująca biathlon w MKS Duszniki-Zdrój oraz uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju: Jagna Ossowska, Michał Dobosiewicz i Ryszard Wiazowski przywieźli ze stadionu biathlonowego w Kościelisku w sumie sześć medali. 
 
Zawodniczka klubu UKS Szczytnik i uczennica 6 klasy sportowej w Dusznikach-Zdroju Jagna Ossowska została nagrodzona dwoma medalami Pucharu Tatr – złotym oraz srebrnym za bieg sprinterski. Była to impreza z cyklu biathlonowego Pucharu Polski.
 
Pierwszego dnia Jagna była bezkonkurencyjna w swojej kategorii młodziczek młodszych, zdobywając złoty medal w biegu sprinterskim. Następnego dnia udało się jej zdobyć medal srebrny ze stratą jedynie 2 setnych sekundy do pierwszego miejsca. Za swoje osiągnięcia w ramach podsumowania wyników całej imprezy Jagna zdobyła także Puchar Tatr - wyróżnienie dla najlepszej młodziczki młodszej całych zawodów. Gratulacje należą się nie tylko samej młodej biathlonistce, ale także trenerom UKS Szczytnik - Kindze Goraj i Norbertowi Leszczyńskiemu, a także trenerce, pod której opieką Jagna trenuje w szkole - Agnieszce Wanżewicz – poinformował nas Krzysztof Goraj, jeden z trenerów drużyny UKS Szczytnik.
Opr. (bp)
Foto UKS Szczytnik