Od maja mogą zacząć się wykopki drogowe

KŁODZKO (inf. wł.). Już informowaliśmy, że gmina miejska otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ponad 4 mln zł jest wskazana na odbudowę po zniszczeniach wywołanych nawałnicą ulic Hołdu Pruskiego i Wolności. Wcześniej władze Kłodzka zapowiadały też takie prace na sąsiednich ulicach Łąkowej i Partyzantów. Burmistrz Michał Piszko uspokaja, że nie zapomniano o nich.

- Ulice Łąkowa i Partyzantów zgłosiliśmy do innego rządowego programu finansowego, więc czekamy na rozstrzygnięcie, o którego wynikach dowiemy się w kwietniu tego roku. W przypadku ulic Wolności i Hołdu Pruskiego wyniki ogłoszono tydzień temu, stąd teraz poczekamy na rozstrzygnięcia przetargowe, bo dzięki nim dowiemy się, ile ewentualnie będziemy musieli dołożyć z budżetu miasta - komunikuje rozmówca. - Jeżeli na przełomie kwietnia i maja wyłonimy wykonawcę, to jeszcze w maju powinien on wejść na teren budowy.

W Kłodzku na poprawę stanu używalności czeka w kolejce wiele następnych ulic. O tym, które i kiedy doczekają się drogowców polepszających ich uzbrojenie inżynieryjne i estetykę decyduje wiele czynników. Ten pieniężny ma znacznie pierwszorzędne - miasto bez wsparcia zewnętrznego nie jest w stanie podołać wszystkim oczekiwaniom.
(bwb)