Widziane ze strażackiej wieży

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Nowym komendantem gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych po Pawle Strycharzu jest od niedawna Piotr Pokrątka. To zawodowy strażak, który ma za sobą liczne specjalistyczne szkolenia, sprawdza się jako dowódca sekcji biorącej udział nie tylko w akcjach gaśniczych, do tego jest konserwatorem sprzętu wykorzystywanego do niesienia pomocy.

W gminie Międzylesie funkcjonuje sześć jednostek OSP i to ich działaniami koordynuje komendant OSP. Jest też  reprezentantem druhów ochotników wobec lokalnych władz samorządowych oraz kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej. Jak mówi burmistrz Tomasz Korczak - również Paweł Strycharz i jego poprzednik Artur Mendel, jako komendanci gminni w minionych latach, korzystnie zapisali się w rozwoju ochotniczej formacji w tej części ziemi kłodzkiej.

W kolejny rok działalności OSP międzylescy strażacy wchodzą bogatsi o rozbudowaną o garaż remizę w Długopolu Górnym, która - jeśli uda się pozyskać kolejne fundusze - przejdzie remont. Gmina stara się o fundusze na zakup samochodu dla OSP w Międzylesiu, gdyż dotychczas używana tzw. beczka już ma swoje lata. Docelowo zanosi się na nowe pojazdy dla OSP w Domaszkowie oraz w Roztokach.

(bwb)