CZYTELNICY - REDAKCJA: Nauczycielskie dokształcanie z "Erasmusem+"

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. zewn.). Szkoła w Słonem od lat aktywnie angażuje uczennice i uczniów w międzynarodowe projekty Erasmus+. Jednakże rok 2022 przyniósł także wspaniałe doświadczenia związane ze szkoleniem kadry, dzięki międzynarodowym kursom finansowanym z programu Erasmus+. Za sprawą projektu pn. „Podnoszenie kompetencji kadry w myśl Arystotelesa: "Ci, którzy wiedzą, wiedzą. Ci, którzy rozumieją, uczą” grupa 10 nauczycielek i nauczycieli skorzystała z tygodniowych kursów we Włoszech i Hiszpanii, podejmując ważną tematykę: motywowanie uczniów, programowanie, specjalne potrzeby edukacyjne w szkole, sztuka w nauczaniu, zarządzanie oświatą, itd.

W międzynarodowym gronie innych nauczycieli i nauczycielek zawsze inaczej patrzy się na swe działania – zbiera się nowe inspiracje, motywację do pracy i nowe pomysły. Dlatego też tak cenimy sobie współpracę międzynarodową, bo jest dla nas oknem nas świat.
 

W czasie najbliższych ferii nasze nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej udają się na wizytę studyjną do szkoły w Niemczech, w Jenie, a w czasie wakacji na kolejne kursy, tym razem w Portugalii. Młodzież natomiast odwiedzi na wiosnę dwie szkoły w Hiszpanii.
SZSP Kudowa-Zdrój