Nie tylko park nabiera wyrazu

GMINA STRONIE ŚLĄSKIE (inf. wł.). Łagodna, póki co, zima umożliwiła podjęcie kilku z zaplanowanych na ten rok zadań o charakterze inwestycyjnym lub remontowym. Między innymi na cmentarzu komunalnym w Stroniu Śląskim rozpoczęto budowę kaplicy wspólnej dla tej i sąsiedniej, tj. kościelnej nekropolii. Natomiast w Bolesławowie zabrano się za rozbudowę remizy tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która dotychczas dysponuje jedynie garażem.


Latem sadzawka, a zimą lodowisko. To jeden z nowych elementów w parku Morawka

Gmina wyłoniła wykonawcę drugiego etapu rewitalizacji parku Morawka. Ten sam, co dotychczas, podmiot zmierzy się z kosztownym wyzwaniem, które nabierze niesamowitego kształtu. Stronie Śląskie wzbogaci się o większy i lepiej urządzony - niż dotychczas - teren wypoczynku i rekreacji dedykowany mieszkańcom i gościom. W tym miejscu w sezonie letnim skorzystają z plaży zlokalizowanej przy górskim potoku, nad którym znajdą się mostki umożliwiające przemieszczanie się z jednej części parku do drugiej. A tam do dyspozycji będą liczne urządzenia i obiekty zachęcające do aktywności ruchowej, choćby okazały skatepark dedykowany dzieciom i młodzieży.
 

Garaż OSP w Bolesławowie po rozbudowie stanie się remizą z zapleczem socjalnym

Samorząd miejski czyni starania o kolejne dofinansowanie swoich projektów niosących poprawę bezpieczeństwa na drogach, pozwalających unowocześnić sferę komunalną czy zwiększyć ofertę kulturalną.
(bwb)