Marznący deszcz powodem awarii energetycznych

ZIEMIA KŁODZKA / ZIEMIA ZĄBKOWICKA (inf. wł.). Opad marznącego deszczu to główna przyczyna licznych awarii sieci energetycznej zaistniałych w powiatach kłodzkim i ząbkowickim w ten weekend. Już w piątek pierwsze wyłączenia dostaw prądu miały miejsce w Darnkowie, Radkowie, Sczytnej, Srebrnej Górze...

Łamiące się konary drzew i nadmiar lodu na liniach przesyłowych doprowadziły do zerwania sieci energetycznej w wielu miejscach. Ekipy energetyczne ze wszystkich jednostek Taurona w Sudetach mają pełne ręce roboty. Także w sobotę, 28 bm. starają się jak najszybciej przywrócić dostawy prądu tam, gdzie nastąpiły awarie. Nie pomagają im w tym tysiące telefonów od niewykazujących wyrozumiałości odbiorców. Tymczasem, ze względu na panującą gołoledź, są miejsca uszkodzeń linii bądź urządzeń przesyłowych, do których wcale niełatwo jest dojechać.

Tauron informuje, że gdzieniegdzie usuwanie uszkodzeń potrwa do późnych godzin nocnych, ale w przypadku zdecydowanej większości sieci ich drożność przywróci się w ciągu dnia.
(bwb)