"Senioralnia" otwarta na wszystkich

BARDO (inf. wł.). Choć już minął miesiąc od otwarcia w miasteczku Centrum Seniora, to nowe miejsce o charakterze nie tylko integracyjnym wciąż pozostaje przewodnim tematem wielu rozmów. I tak będzie jeszcze przez jakiś czas, bowiem są podejmowane działania na rzecz jak najbardziej efektywnego wykorzystania nowoczesnego obiektu.

- Mamy za sobą fundamentalny okres dla utworzenia wspomnianego centrum adresowanego do seniorów, ale i innych osób. Przed nami kolejny etap, który dotyczy zagospodarowania otoczenia budynku. Tu mam na myśli zainstalowanie urządzeń dla utworzenia siłowni na powietrzu i zorganizowanie ogrodu warzywnego zapewniającego np. własnoręcznie wyhodowane nowalijki. Też postawimy budynek warsztatowy, głównie z myślą o mężczyznach, aby mogli wykazać się swoimi praktycznymi uzdolnieniami - słyszymy od burmistrza Barda Krzysztofa Żegańskiego. - Zagospodarowaniu ulegnie teren rekreacyjny, gdzie znajdzie się miejsce na grilla i ławeczki.

Te kolejne przedsięwzięcia wynikają z wcześniejszych zapowiedzi, że Bardo otwiera się ze swoim centrum także na seniorów z sąsiednich gmin: złotostockiej i obu kłodzkich, z których jest do niego najbliżej. Niedawno, na wspólnym spotkaniu przedstawicieli środowisk senioralnych z tego obszaru, zaproszono ich do korzystania z już prowadzonych zabiegów rehabilitacyjnych. Za korzystanie z nich zapłacą o połowę mniej, natomiast gratisowo mogą korzystać - w ramach współpracy - z ofert bardzkiego Centrum Seniora, zarazem będącego placówką kultury.

Nie da się ukryć, że w miasteczklu pod Obrywem Skalnym w ciągu minionych lat zrobiono ogromny krok przed siebie, jeśli chodzi o wyjście naprzeciw osobom w wieku poprodukcyjnym. Teraz stawia się kolejny, związany z jak najlepszym wykorzystaniem pierwszego takiego ośrodka znajdującego się w powiatach kłodzkim i ząbkowickim.
(bwb)