Z dziadkami nie tylko od święta

BYSTRZYCA KŁODZKA (inf. wł.). Babcie i dziadkowie, którzy skorzystali z zaproszenia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do wizyty w nim wraz z wnukami i wnuczkami z okazji swojego święta na pewno są zadowoleni. Z myślą o nich bowiem przygotowano całą masę atrakcji, dzięki którym wspólnie albo z osobna mogli wykazać się umiejętnościami w kilku dziedzinach. Znaleźli też ciekawe podpowiedzi na aktywne spędzanie wolnego czasu i na pewno skrupulatnie je wykorzystają.


Święto babci i dziadka oficjalnie jest obchodzone raz do roku, ale w Bystrzycy Kłodzkiej okazji dla wnucząt do bycia z nimi częściej zdarza się więcej. To m.in. zasługa MGOK-u, którego załoga tak układa całoroczny program imprez, aby jednych i drugich, co jakiś czas, wyciągnąć z domów i dać im zajęcie pod ośrodkowym dachem. W styczniu spotkania obu stron są pewnikiem, bo dopinguje do nich choćby wytłuszczony zapis w kalendarzu.

Z propozycji fetowania tegorocznego dnia rodziców rodziców właśnie w MGOK-u skorzystała grupa starszych i młodszych bystrzyczan. Zostali powitaniu przez burmistrzynie Renatę Surmę i dyrektorkę placówki Ewelinę Walczak. I niemal z marszu ruszyły zajęcia manualne związane z wykonaniem przez wnuczęta laurek dla swoich ukochanych dziadków. Był czas na rysunki, pamiątkowe zdjęcia w "fotobudce", budowanie z klocków czegoś, co miały rozszyfrować dzieci, a także na inne propozycje. Rzecz jasna nie zapomniano o słodkim poczęstunku.

Tak więc przedostatni poniedziałek stycznia dla tych bystrzyczan, którzy postanowili go spędzić w jak najbardziej rodzinnym, wielopokoleniowym gronie wypadł niezwykle sympatycznie. Tego potwierdzeniem będą m.in. własnoręcznie wykonane prace plastyczne i choćby ta publikacja.
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA