Stadion bardziej atrakcyjny

KŁODZKO (inf. wł.). Prace projektowe dotyczące wybudowania drugiej hali sportowej na kompleksie stadionowym są zaawansowane. Obiekt ma służyć przez cały rok, stąd rozważa się sposób jego ogrzewania.
 

W pięciu domkach z drewna jest kilkadziesiąt miejsc pobytowych

- Na stadionie w ogóle dzieje się bardzo dużo, jeśli chodzi o sposób jego zagospodarowania i użytkowania - mówi burmistrz Michał Piszko. - To konsekwencja deklaracji złożonych przeze mnie podczas kampanii wyborczej w roku 2018. I tak wymieniliśmy oświetlenie na bardziej energooszczędne, zmodernizowaliśmy całą infrastrukturę hotelową powiększając ją o domki. Prowadzona jest rozbudowa zaplecza gastronomicznego, tak aby wraz z nowym sezonem letnim była dostępna dla korzystających ze stadionu. Dodam, że mocno pracujemy nad przygotowaniem dokumentacji związanej z przebudową hali głównej; musi ona zostać poddana termomodernizacji.

W tym roku zostaną podjęte kolejne czynności niezbędne dla przyszłego wizerunku i standardu stadionu. Ważna sprawą okazuje się wybudowanie boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz przebudowanie obiektów użytkowanych przez stowarzyszenie tenisa ziemnego. Tym samym zwiększy się ofertę rekreacyjną dla kłodzczan i gości miasta.

(bwb)