Od stycznia ruszy budowa wyczekiwanego ronda

KŁODZKO (inf. wł.). Zapowiadana od jakiegoś czasu budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Malczewskiego i Daszyńskiego ma się spełnić w pierwszych trzech kwartałach przyszłego roku. Etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka powiedział DKL24.PL, że z czterech przeprowadzonych przetargów w przypadku dwóch nie napłynęły żadne oferty, zaś przy pierwszym podejściu oferta Eurovii wynosiła 5 mln zł. Zrezygnowano z niej, bo wydawała się za wysoka...

- Czwarty przetarg przyniósł propozycję "Drogmostu" na kwotę 5 mln zł, więc wygląda na to, że przy aktualnych cenach materiałów już taniej się nie da. Podejmujemy rękawicę, ponieważ mamy 1,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 1,7 mln zł dokłada się gmina miejska Kłodzko, pozostałą kwotę wyłoży powiat kłodzki - informuje P. Marchewka.

Ta ważna inwestycja drogowa będzie prowadzona bez zatrzymania ruchu w tak newralgicznym dla komunikacji miejscu w mieście. Z tego powodu ruch kołowy zachowa się najpierw po jednej stronie ul. Kościuszki, a później po przeciwnej; podobne rozwiązanie zastosowano budując rondo na pl. Jagiełły.

- Wykonawcę czeka ogrom prac niezbędnych do wykonania pod ziemią, bo trzeba uporać się z wodociągami, kanalizacją i oświetleniem, tudzież inną siecią - wymienia rozmówca.
(bwb)