Na zimowych pętlach Ultrabieli

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-02-17 18:38:07
BIELICE (gm. Stronie Śląskie). W najdłuższym w Polsce biegu narciarskim na 60 km, który odbył się w sobotę, wystartowało 55 zawodniczek i zawodników. Dystans pokonało 53 z nich. W rywalizacji mężczyzn i klasyfikacji ogólnej wygrał Jaroslav Skuhrov z czeskiej miejscowości Nad Bělou. Drugie miejsce wywalczył Robert Faron z Zalesia, a trzecie - Artur Osyda z Jeleniej Góry. Spośród kobiet triumfowała Jadwiga Grynkiewicz z Wilna (Litwa) przed Magdaleną Czusz z Katowic i Joanną Drop z Zielonej Góry.

We współzawodnictwie na 20 km najszybszy okazał się Piotr Skowron z Jakuszyc przed Łukaszem Bronowickim z Jeleniej Góry i Wojciechem Smykowskim z Janowic Wielkich. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Andrzejewska z Janowic Wielkich przed Jolantą Beneszową z Bezdekova w Czechach i Agatą Szlachetką z Kluszkowic.

"Ultrabiel", bo tak nazywa się ów bieg, to także pokonywanie dystansu 13-kilometrowego. Zwyciężył Jan Łącek z Jaworzynki przed Stefanem Krzywickim z Wrocławia i Bartoszem Franczakiem z Jeżowa Sudeckiego. A w konkurencji pań Lena Kliś z Istebnej na mecie poczekała na Sylwię Major z Częstochowy i Agnieszkę Pawlikowską z Torunia.