Czy kobiety ruszą do walki wyborczej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-07-01 10:22:54
SUBREGION. Iwona Aibin - sekretarz gminy Stoszowice - będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Ząbkowic Śląskich podczas najbliższych wyborów samorządowych. Nie jest co prawda członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale przy jego poparciu rozpocznie walkę o wspomniane stanowisko.

Również w Lądku Zdroju w szranki o fotel burmistrza stanie kobieta. Chodzi o Dorotę Łakucewicz - dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej, która o poparcie wyborców zabiegać ma poprzez własny komitet wyborczy. Wróble ćwierkają, że pani Dorota ma spore szanse w rywalizacji z pozostałymi kandydatami. A tymi na tą chwilę ponoć są: aktualny włodarz Roman Kaczmarczyk, poprzedni burmistrz Kazimierz Szkudlarek, Dariusz Wędziński zajmujący stanowisko dyrektora Gimnazjum i Zbigniew Łukasiewicz związany ze spółdzielczością mieszkaniową, a popierany przez PiS.

W Lewinie Kłodzkim z Joanną Klimek-Szymanowicz - obecnym wójtem -  może porywalizować o ten urząd Paweł Koczot ze wsparciem PiS-u. Na razie nie potwierdza i nie zaprzecza, więc niewykluczone, że stanie do walki. A w Nowej Rudzie sposobi się do niej Joanna Walaszczyk - dyrektor Biura Poselskiego Michała Dworczyka. Zapowiadają się emocje, gdyż za przeciwnika p. Joanna będzie miała nie tylko burmistrza Tomasza Kilińskiego kojarzonego z Platformą Obywatelską, choć - jak ćwierkają wróble - nie jest jej członkiem. Kobieta zmierzy się o najważniejsze stanowisko samorządowe w Bystrzycy Kłodzkiej. Naprzeciw burmistrz Renaty Surmy zamierza stanąć Krystian Sęga idący bezpartyjnie, lecz popierany przez jedno ze stowarzyszeń.
 

W Kłodzku na teraz nie zamierza kandydować żadna kobieta. Natomiast jest sześciu pretendentów. Na pewno wystartuje były burmistrz Bogusław Szpytma z namaszczeniem PiS-u, także obecny burmistrz Michał Piszko ze wsparciem PO i SLD, były starosta Dariusz Mikosa popierany przez Porozumienie. Swój start z własnymi komitetami potwierdzają Henryk Urbanowski - były wiceburmistrz - oraz Tomasz Karolczak - radny miejski. Ponoć to jeszcze niepełna lista. A im więcej kandydatów, tym pewniejsza jest druga tura wyborów włodarza.

W gminie wiejskiej Nowa Ruda o stanowisko wójta ponownie będzie się ubiegać Adrianna Mierzejewska, a w Stroniu Śląskim Maria Górniak - z zawodu lekarz-pediatra. Obie mają poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Uaktywnia się w swojej działalności Porozumienie Samorządowe, które zamierza wprowadzić kandydatów do Rady Powiatu Kłodzkiego. W poprzednich wyborach uzyskało trzy mandaty, teraz apetyt ma na więcej i przy tym pracują m.in. włodarze ośmiu gmin. Uważają oni, że powiatowe władze mają zasadzać się na ludziach doświadczonych samorządowo, a nie na politykach i politykierach. PS będzie też popierać w kampanii wyborczej tych włodarzy wchodzących w jego skład, którzy postawią na reelekcję.
(bwb) 

Tagi

Komentarze:
Aparat.*.146.42.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Poniedziałek, 2018-07-23 18:32
do anonima
Nieudacznikom zawsze wiatr w oczy i pod górkę. Twój wpis wyjątkowo to potwierdził !!!. Nam potrzebny burmistrz MENADŻER , a Piszko takim NIE JEST, co udowodnił przez 4 lata. Na robienie mieszkańcom wody z mózgu , tym razem przez 5 lat, mieszkańcy już się nie nabiorą. Gdyby pozostać miała TA ekipa w Ratuszu na kolejną kadencję, równało by się to z samobójstwem Kłodzka i jego mieszkańców.
Aparatdo "kropki"*.dynamic.gprs.plus.pl
Poniedziałek, 2018-07-23 10:18
Proszę Kłodzka nie porównywać do Wałbrzycha, bo to różnej wielkości miasta i budżety. Kłodzko ma ten problem, że ma dookoła obwarzanka. Na szczęście obwodnica otworzyła możliwości rozwojowe. Na szczęście też kończą się prace na studium uwarunkowań, co nie było robione od 12 lat.
Duże inwestycję idą wokół Twierdzy co powinno zwiększyć atrakcyjność i dochody przedsiębiorców, o ile to wykorzystają.
Aparat.*.146.65.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Poniedziałek, 2018-07-23 07:45
Będzie znaczyło tylko tyle , że większość
wyborców na co dzień NIE INTERESUJE się sprawami Kłodzka. Rozwój każdego miasta to przede wszystkim NOWE INWESTYCJE dające PRACĘ i szansę MŁODYM na PRZYSZŁOŚĆ. O to trzeba ZABIEGAĆ u PRYWATNYCH INWESTORÓW, sami nie przyjdą, do tego trzeba być burmistrzem MENEDŻEREM jak Roman Szełemej , który znakomicie sobie radzi mimo sporego zadłużenia swojego miasta. Każda nowa prywatna inwestycja sprzyja kolejnej i tak to działa. Zatrzymanie mieszkańców to rozwój , bez tego nie będzie przyszłości. Działania typu ALEJKI w parkach to nie rozwój . Jest to coś na wzór remontu mieszkania , czy domu, który każdy z nas co jakiś czas musi zrobić. W Polanicy usłyszałem od turystów zachwyt z BUDYNKU kłodzkiego RATUSZA i krytyczną uwagę , że w samym centrum niedaleko tego ratusza przy ul. Matejki SĄ RUINY, pytali gdzie jest gospodarz tego miasta. Stwierdzili , że najbardziej podobał im się MINIEUROLAND.
Aparatdo "kropki"*.dynamic.gprs.plus.pl
Niedziela, 2018-07-22 20:36
Ty to masz uczulenie. Zgłoś się do lekarza, może wymyślono już tabletki.
Ps1. A jak mieszkańcy Kłodzka wybiorą na następną kadencję Michała Piszko, który pospłacał część zadłużenia Twojego mentora i zwiększył nominalnie wydatki majątkowe (w ciągu jednej kadencji) do poziomu poprzednika, który zrobił podobny wynik nominalnie wydatków majątkowych ale w czasie dwóch kadencji - to przez następne 5 lat będziesz rozbrajał niewypał? To staje się nudne.
Ps2. Startuj na burmistrza!
Aparat.*.146.100.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niedziela, 2018-07-22 15:38
.
Radnemu Dudzie się wydaje , że bycie RADNYM to COŚ jak ETAT, na którym ma być, aż do emerytury. Dlatego potrzeba nam osób kreatywnych, z pomysłami, myślących w sposób twórczy. Gdy mamy na dodatek burmistrza Piszkę, który okazał się NIEWYPAŁEM, tym bardziej ten układ pogłębia Kłodzko w NIEDOROZWOJU. Nawet w porównaniu do sąsiednich miast POWIATOWYCH jak Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów, Świdnica , czy Nysa Kłodzko wypada słabo !!!
AparatSutasz*.play-internet.pl
Niedziela, 2018-07-22 13:08
Do . Vel trojan
MÓWISZ NAJWYŻSZY CZAS ZATRZYMAĆ TEN CHORY UKŁAD? STARTUJ NA BURMISTRZA I POKAŻ JAK TO SIĘ ROBI!!! Bo czy ten czy inny układ zawsze będzie to samo tylko pod innym nazwiskiem...
Ulubiony przez Ciebie Szpytma też zatrudnial znajomych a nawet rodzinę. Inni też tak robili i powiem Ci jedno może świat się Tobie zawali ale kolejni też będą zatrudniać SWOICH.
Aparat.*.146.40.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sobota, 2018-07-21 21:31
.
Burmistrz Piszko stał się bezużytecznym , a w wręcz
SZKODLIWYM-HAMULCOWYM rozwoju Kłodzka. Z kolei WIECZNY
RADNY Duda, jak KAMELEON opanował do perfekcji przystosowanie się do każdej sytuacji. Dla niego bycie radnym stało się jedynie SPOSOBEM na utrzymanie. Traktuje RATUSZ jako miejsce pracy dla siebie i najbliższej rodziny. Najwyższa pora przerwać ten chory układ, który pogrąża Kłodzko i utrzymuje nasze miasto w permanentnym NIEDOROZWOJU !!!
Aparatdo Wiesia Sujki*.dynamic.gprs.plus.pl
Sobota, 2018-07-21 17:22
Kandyduj na radnego. Jak nim zostaniesz, to przez 3 kadencje przytulisz więcej, bo będą teraz 5-letnie. Do zarządu SM też możesz kandydować, jeśli jesteś członkiem.
Ale Ty nie masz wybieralności. Zostaje Ci tylko zazdrościć!
AparatMazurek*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobota, 2018-07-21 16:33
konkluzja
Wstrzymywalem sie opiniami i ocenami, w nadziei że do konca kadencji cos sie jeszcze zmini i ekipa rzadzaca w ratuszu jakos sie zmobilizuje do dzialania. Niestety teraz mozna juz powiedzie, ze to byly cztery lata stracone dla Klodzka! Lata stagnacji, zastoju, braku pomyslu i zrzucania winny za te fatalna sytuacje na innych, albo , o irinio, na poprzednikow. Wstyd dla was panowie za zawiedzione nadzieje i niedotrzymane obietnice!
Aparat1234*.244.85.240
Sobota, 2018-07-21 09:12
Ja się dziwię temu Piszce. Dlaczego nie poszedł swoją drogą, a szukał negacji w tej mijającej kadencji , wszystkiego co zrobili poprzednicy. Brak charyzmy to rzecz niedopuszczalna u lidera. W zasadzie p. Piszko mógłby swobodnie być działaczem każdej partii, z tymi swoimi inklinacjami do szukania haków na innych - w zastępstwie nieróbstwa i braku mocy sprawczej :).
ps.
Kłodzko, nadal nie jest atrakcyjnym miejscem do życia, to tyle jeżeli chodzi o fakty po tej kadencji.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • DKL_Luk
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Ms-auto

najnowsze artykuły

Mini_pt-skala
Poniedziałek, 2019-03-25
List_mini_pt-basen0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-sygnaliza0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-oswiata0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-kopalnia0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-przeds0
Sobota, 2019-03-23
List_mini_pt-czeresniowa0
Sobota, 2019-03-23
List_mini_pt-akordeon0
Sobota, 2019-03-23
List_mini_pt-prad2
Sobota, 2019-03-23
List_mini_pt-biskup0
Piątek, 2019-03-22
polecamyZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz