Ograli akademików

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2014-02-25 08:15:10
CZĘSTOCHOWA. Po trudnym i wyczerpującym siły meczu ze Śląskiem II we Wrocławiu, w minioną niedzielę czekała kłodzczan kolejna trudna przeprawa w Częstochowie z AZS-em Politechnika. W pierwszym meczu Doral pokonał go u siebie różnicą 21. oczek. Ale od kiedy do tego zespołu powrócił doświadczony Saran i, po kontuzji, Bluma gra akademików uległa znacznej poprawie. Krótki czas na regenerację sił mógł negatywnie wpłynąć na wynik tej rywalizacji. Jednak ekipa trenera Marcina Radomskiego nie zawiodła. Doralowcy pokazali, że mimo zmęczenia stać ich na wolę walki i zaangażowanie, które zaowocowało zdecydowanym szesnastopunktowym zwycięstwem. Już do przerwy kłodzczanie prowadzili dziewięcioma oczkami, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze siedem i z parkietu schodzili jako zwycięzcy. Bardzo dobrze zaprezentował się Maciej Lepczyński, który na osiem prób trafił pięć „trójek” i zaliczył 23 punkty.

Koszykówka - II liga;
AZS PO Częstochowa - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 58:74 (13:14, 10:18, 12:19, 23:23)

Pozostałe punkty zdobyli Lipiński - 10, Weiss - 2, Kowalski - 3, Radwański - 6(2), Bartkowiak - 18, Wojciechowski - 10, Gadomski - 2.

W innych meczach XX kolejki hitem był pojedynek dwóch dotychczasowych liderów. GKS Tychy pokonał na wyjeździe GTK Fluor Gliwice 49:46 i objął samodzielne prowadzenie w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że ten mecz zdecydował o pierwszym miejscu w grupie B na koniec rundy zasadniczej, gdyż do jej zakończenia pozostały tylko dwie kolejki. Do dużej niespodzianki doszło w Cieszynie, gdzie tamtejszy MOSiR pokonał Śląsk II Wrocław 83:74 (!).