Doral na... 105!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2014-02-18 09:34:03
KŁODZKO. Po dwutygodniowej przerwie, spowodowanej przełożeniem meczu ze Śląskiem II Wrocław, zespół trenera Marcina Radomskiego w miniony weekend podejmował beniaminka II ligi, przedostatnią drużynę grupy B - MOSiR Cieszyn. Gospodarze zdawali sobie sprawę z tego, że nie można tej drużyny zlekceważyć, tym bardziej, że w I rundzie doznali w Cieszynie porażki (95:83). Głównym więc zadaniem gospodarzy było wyłączenie z gry ich najlepszego snajpera Leszka Siwego. Choć pierwsze dwa punkty zdobyli goście, to I ćwiartka była w miarę wyrównana i zakończyła się niewielką przewagą Dorala. I jak było do przewidzenia prym wiódł wspomniany Leszek Siwy, który na swoje konto zapisał 12 punktów, w tym dwie trójki. To jednak było wszystko, na co gospodarze pozwolili przyjezdnym.

Koszykówka - II liga:
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - MOSiR Cieszyn 105:54  (20:16, 29:9, 24:9, 32:20)

Już od początku II odsłony gospodarze włączyli piąty bieg i z każdą minutą rosła ich miażdżąca przewaga. W ciągu pierwszych pięciu minut tej kwarty gospodarze zdobyli 14 punktów, a goście 2. W sumie po pierwszych 20. minutach przewaga doralowców urosła do 24 oczek. Praktycznie losy tego spotkania rozstrzygnęły się w II i w III kwarcie, kiedy to kłodzcy koszykarze dosłownie zdemolowali zespół gości, uzyskując przewagę 40. punktów, a ich lider - Leszek Siwy, szczelnie kryty na zmianę przez Michała Lipińskiego i Marcina Kowalskiego, w ciągu drugiej połowy meczu nie rzucił ani jednej trójki, a tylko zaliczył 7 oczek.

Tak mądrze i pomysłowo rozgrywanych akcji ofensywnych i skuteczności rzutowej rzadko ostatnio widywało się w grze Dorala. Wszyscy, którzy uczestniczyli w grze, zaliczyli zdobycz punktową na poziomie powyżej 40%, a niektórzy nawet powyżej 70%.

– To spotkanie dało nam większą wiarę w nasze możliwości  przed trudnym czwartkowym pojedynkiem ze Śląskiem II we Wrocławiu, bo nie ukrywam, że do Wrocławia jedziemy po zwycięstwo – powiedział po meczu kłodzki szkoleniowiec.

Punktowali: Weiss - 17(1), Bartkowiak - 17, Lepczyński - 16(1), Kowalski - 15(4), Lipiński - 12(2), Gadomski - 11(1), Wojciechowski - 7, Radwański - 6(2), Poręba - 4.