Mistrzowski bieg Krzysztofa Jilka

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2016-04-17 21:15:13
USTRZYKI DOLNE (Podkarpackie). Wielkim sukcesem Krzysztofa Jilka z ULKS Bystrzyca Kłodzka zakończył się jego udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich. W rywalizacji juniorów starszych (pobiegł z nr 196)  na dystansie 4 km (zawodnicy do pokonania mieli cztery jednokilometrowe pętle) zajął on pierwsze miejsce. To ważne, bo zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy w Biegach Górskich stylem anglosaskim, które 2 lipca br. odbędą się we włoskich Arco. K. Jilka jest pierwszym biegaczem z ziemi kłodzkiej w tej kategorii, tak wysoko się plasującym.
Ustrzycka impreza sportowa była również - jak zauważa Łukasz Bogdał z ULKS Bystrzyca Kłodzka - rywalizacją w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich: - Wśród biegaczy w kategorii młodzików z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Świesiulski, który rywalizując na dystansie 1,5 km, z przewyższeniem +/- 80 m, z najlepszymi zawodnikami w naszym kraju zajął 5 miejsce.

Obaj bystrzyccy zawodnicy tydzień wcześniej uczestniczyli w zawodach w czeskich Upicach. Tam K. Jilka zwyciężył na 10 km w swojej kategorii wiekowej, a M. Świesiulski był trzeci wśród młodzików.
Trenerem biegaczy ULKS Bystrzyca Kłodzka jest Roman Bogdał.