Mistrzostwa taekwondo pożegnały ziemię kłodzką

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2021-05-31 08:49:12
NOWA RUDA (inf. wł.) W niedzielę zakończyły się XVIII Mistrzostwa Polski Taekwon-do Juniorów Młodszych. Wcześniej na matach w hali słupieckiego CTS-u swoje umiejętności w tej dyscyplinie zaprezentowały dziewczęta.

Z klubów z ziemi kłodzkiej żadna zawodniczka tym razem nie stanęła na podium, dla niektórych udział w mistrzostwach był tzw. przetarciem szlaku. Zuzanna Mikusiak z Klubu Taekwon-do ITF Nowa Ruda zajęła ex aequo 65. miejsce w układach, 17. ex aequo w walkach do 60 kg i ex aequo 18. w technikach specjalnych, Angelina Wielgus z KT ITF NR była ex aequo 13. w walkach do 45 kg i 18. ex aequo w technikach specjalnych, Maja Banaś z KT ITF NR - 17., Oliwia Rutkowska z MKST Bystrzyca Kłodzka w walkach do 55 kg - ex aequo 25. i w technikach specjalnych - ex aequo 18., Wiktoria Borkowska z KT ITF NR w wakach do 60 kg - ex aequo 17. i w technikach specjalnych - ex aequo 18., Katarzyna Serwańska z MKST BK w walkach pow. 60 kg - ex aequo 9 i w technikach specjalnych - ex aequo 18.

Najwięcej medali z mistrzostw wywiózł Miński Klub sportowy Taekwon-do z Mińska Mazowieckiego, bo 11 (3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych), na drugim miejscu uplasował się Klub Sportowy Dragon Janów - 7 (2 - 2 - 3), a na trzecim - Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do Radzyń Podlaski - 6 (2 - 1 - 3).

- Jestem  dumy z moich podopiecznych, bo zaostawili na matach swoje sportowe serce. To Kasia Serwańska, Oliwka Rutkowska, Filip Doliński, Szymon Śladczyk i Dobek Skrypniak - mówi trener MKST Grzegorz Ozimek. - Szczególnie szkoda Filipa Dolińskiego, który przegrał w konkurencji walk +70 kg pojedynek o brązowy medal, a w układach w gronie ponad 30 zawodników zajął 9. miejsce. Superdebiut zaliczyła Kasia Serwańska, która po czterech pojedynku musiała pożegnać się z turniejem. Udanie zadebiutował Dobrosław Srypniak w konkurencji walk.

Zespół juniorów młodszych MKST Bystrzyca Kłodzka

Ogromne podziękowania MKST, jako gospodarz mistrzostw, składa niezawodnym klubowym pomocnikom, bez których trudno byłoby zorganizować zawody. Podziękowana dla Starostwa Powiatowego w Kłodzku za wsparcie naszych zawodów.

Dodajmy jeszcze, że w maju ziemia kłodzka gościła blisko 700 zawodników taekwon-do na mistrzostwach juniorów i młodzieżowców w Bystrzycy Kłodzkiej i mistrzostwach juniorów młodszych w Nowej Rudzie.