Sukces Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2015-03-09 14:32:40
Mistrzostwa Świata w Biathlonie, które rozpoczęły się 5 marca br. w finlandzkim Kantiolahti, okazały się niezwykle owocne dla duszniczanki Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Zdobyła aż dwa medale!

Jak powiedziała przed mistrzostwami "...To duże wyzwanie nie tylko dla mięśni, ale i głowy. Trenuję ciężko jedno i drugie, a gdy mi trudno, myślę o człowieku, któremu dedykuję swoje przygotowania, komuś kto zawsze doceniał mnie za wysiłek i starania, a nie tylko końcowe efekty. Z myślą o tacie, łatwiej stawiać czoła codziennym zadaniom". I właśnie ten wysiłek się opłacił. Weornika Nowakowska-Ziemniak zdobyła 2 medale podczas tych mistrzostw.

W sobotę, 7 marca w sprincie na trasie 7,5 km z czasem 22:26,4 dusznicka biathlonistka stanęła na podium jako Wicemistrzni Świata. Jako jedyna zawodniczka była bezbłędna na strzelnicy i wywalczyła pierwsze podium w swojej karierze w zawodach najwyżej rangi.

Drugiego dnia mistrzostw ponownie stanęła na podium (3. miejsce), tym razem jako brązowa medalistka w biegu na dochodzenie na dystansie 10 km, tracąc do zwyciężczyni Dorin Haber 39,5. Polski biathlon długo czekał na taki sukces. Dotychczas żadnemu zawodnikowi naszej reprezentacji nie udało się zdobyć dwóch medali podczas jednej edycji biathlonowych Mistrzostw Świata w konkurencjach indywidualnych.
Informacja: UM Duszniki Zdrój