Filmowe spotkanie połączono z konkursem

STARY WIELISŁAW - gm. Kłodzko (inf. zewn.). W filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko kilka dni temu zorganizowano osobliwe spotkanie. Zaproszono do niej uczestników starowielisławskich Warsztatach Terapii Zajęciowej, którym wyświetlono film pt. "Jakub, Mimi i gadające psy”. Odbyło się to w ramach ogólnopolskiej akcji "Nocy bibliotek".  koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa.

- Obraz jest oparty na książce łotewskiej pisarki Luizy Pastore "Maskackas stasts". To nagrodzony przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 film za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie, animacja, opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego - komunikuje dyrektor BPGK Mariola Huzar.

Oczywiście nie zabrakło konkursu plastycznego dla zebranych w bibliotece, a odnoszące się do obejrzanego filmu. Pierwsze miejsce przyznano Izabeli Kowalskiej, drugie - Sławomirowi Ropowi i trzecie - Agnieszce Butkiewicz. Wyróżnienia przypadły: Monice Kaniak, Adrianowi Stefczukowi i Marcinowi Twardowskiemu.

Opr. (bwb)