Naprzeciw mieszkańcom i ich integracji

GMINA KŁODZKO (inf. wł.). Nowo wybudowana świetlica wiejska w Łącznej już służy mieszkańcom. Nie ukrywają satysfakcji, że po latach oczekiwania otrzymali obiekt sprzyjający jeszcze większej integracji. Natomiast po odbiorach technicznych są dopiero co wzniesione świetlice w Droszkowie, Młynowie i Gorzuchowie, których inwestorem jest Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko. Jeszcze w sierpniu br. dwie inne - w Kamieńcu i Roszycach - współfinansowane przez gminę też pożegnają się z firmami budowlanymi.

- Od lokalnych społeczności zależy, kiedy to obiekty uroczyście zostaną im przekazane we władanie -
stwierdza wójt Zbigniew Tur. - Na pewno będą chciały się do tego przygotować z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych w dobie koronawirusa. Też uważam, że nie pośpiech, a rozsądek jest akurat tutaj najważniejszy.

Jeszcze w tym roku, w listopadzie, zakończy się gruntowny remont siedziby biblioteki w Wojborzu. Wykonuje go Rzemieślnicza Spółdzielnia Wielobranżowa z Bystrzycy Kłodzkiej. A ponieważ robi go solidnie, to obiekt ucieszy nie jedno oko swoim wizerunkiem i funkcjonalnością. Także postępuje modernizacja domu ludowego w Szalejowie Dolnym, na którym m.in. odświeży się elewację.
 

W Szalejowie Dolnym dom ludowy otrzyma świeżą elewację

- W przyszłym roku do użytku zechcemy oddać będące w budowie centrum biblioteczno-kulturalne w Żelaźnie. To duże przedsięwzięcie, kosztujące około 2 270 tys. zł - informuje włodarz gminy. - Zadanie jest realizowane w trzyletnim cyklu, a wspomagane finansowo kwotą 960 tys. zł w tym roku. Staramy się o kolejne fundusze, aby odciążyć budżet lokalny.

Tym samym w gminie wiejskiej Kłodzko ostaną się dwie miejscowości, gdzie wybudowanie świetlic pozostanie w planach perspektywicznych. Chodzi o Mikowice i Jaszkówkę, których mieszkańcy na tę chwilę nie wnioskują o takie placówki. Niemniej władze gminy wskazują działki, na których one mogłyby powstać.
(bwb)