Singletrackiem "Źródełko" po adrenalinę

KUDOWA-ZDRÓJ. W rejonie Brzozowia udostępniono dzisiaj kolejny singletrack Tym samym w uzdrowiskowym mieście są takie trzy obiekty trafiające w gusty i guściki sympatyków bicyklowej przygody.
 

Oskar Konior już zaliczył pętlę "Źródełko"


Swoich sił na singletrackach próbuje Weronika Onichimowska

- Ja już mam za sobą pierwszy przejazd singletrackiem "Źródełko", nie należy on do trudnych, więc dla początkujących jest jak znalazł - mówi Oskar Konior. - Ale podczas jazdy trzeba uważać, aby nie wypaść z zakrętów, bo gdzieniegdzie są dość ostre, poza tym wiadomo, że różnie zachowuje się szutrowa nawierzchnia. Ważne, że wjedzie tutaj każdy rower.


Nie mogło zabraknąć symbolicznego otwarcia trasy


Pętla przebiega leśnymi ostępami

Od niedawna z kudowskimi singletrackami oswaja się Weronika Onichimowska. Już wie, że jeździ się po nich w jednym kierunku, niemniej rowerzyści muszą uważać, aby na "krzyżówkach" z inną trasą, jeśli się zdarzą, nie doprowadzić do kolizji. Tak jest np. przy Źródełku Marii. - Zresztą cały czas należy mieć się na baczności, bo tak "Źródełko" jak i pobliski "Everest" ściągają coraz więcej zainteresowanych przejazdami po nich.
 

Zbiorowy przejazd singletrackiem przez bicyklistów

Wielkimi orędownikami wytyczenia singletracków w Kudowie-Zdroju byli bracia Artur i Maciej Gilewscy. Spodobał im się pomysł Marka Janikowskiego - byłego wójta Stoszowic, który do gmin z subregionu kłodzko-ząbkowickiego kilka lat temu wyszedł z propozycją wybudowania odcinków takich tras. Dziś włodarze żadnej z nich nie kryją, że był to strzał w dziesiątkę, bo odcinków systematycznie przybywa i stanowią świetną ofertę aktywnego wypoczynku.
 

Pokaz akrobacji na rowerze ubarwił sobotnie wydarzenie

Symbolicznego otwarcia brzozowskiego singletracka dokonali m.in. burmistrz Aneta Potoczna i przewodniczący rady miejskiej Wojciech Duś. Później odcinek przemierzono na rowerach, by za jakiś czas popatrzeć na prezentację akrobacji rowerowych.
(bwb)