Kompleks sportowy z wyższej półki

KŁODZKO. Jeszcze wiosną br. na stadionie planowano zakończyć budowę kilku domków letniskowych. Niestety, pojawienie się epidemii koronawirusa wyhamowało prace, które na szczęście są kontynuowane. Obiekty będą wynajmowane przybyszom zwiedzającym Kłodzko i okolice.


W miejsce kontenerów stawia się domki letniskowe

Z tą samą myślą, ale i podniesieniem standardu usług jest modernizowany stadionowy hotel. - Mieliśmy w nim przyjmować grupy zorganizowane, jednak po drodze zrodził się pomysł, aby lepiej go urządzić i wyposażyć. Tym samym stanie się atrakcyjniejszą ofertą choćby dla grup sportowych - zauważa burmistrz Kłodzka Michał Piszko i dodaje, że niebawem zostanie opracowana dokumentacja projektowa na budowę sztucznego boiska wraz z oświetleniem. Wartość przedsięwzięcia może wynieść około 4 mln zł, bo obiekt ma spełniać wymogi stawiane kompleksom IV ligi piłkarskiej.
 

Tą inwestycją trafiono w oczekiwania młodych deskorolkowców

- W ogóle w potrzeby Ośrodka Sportu i Rekreacji dwa lata temu i w roku ubiegłym zainwestowaliśmy niemałe pieniądze. Postawiono ogrodzenia, zainstalowano nowe bramy, zmodernizowano halę sportowo-widowiskową, wzbogacając ją o lepsze sanitariaty - wymienia włodarz. - W kolejnych latach będziemy dalej zmieniać na plus wyposażenie i wizerunek tego ważnego dla Kłodzka kompleksu. Między innymi myślimy o zmodernizowaniu trybun dla kibiców. 

(bwb)