Twórca Festiwalu Czesko-Polskiego zostanie jego patronem

KUDOWA-ZDRÓJ. Podczas najbliższej sesji miejscowej Rady Miejskiej burmistrz Aneta Potoczna przedłoży radnym propozycję dotyczącą zmarłego w lutym br. aktora i prezentera telewizyjnego Pawła Królikowskiego. Przez kilka minionych lat był on mocno związany z Kudową-Zdrojem.

- Chodzi o nadanie imienia Pawła Królikowskiego Festiwalowi Czesko-Polskiemu odbywającemu się w naszym kurorcie, którego był pomysłodawcą i organizatorem. Swoim działaniem przyczynił się do wypromowania Kudowy-Zdroju nie tylko w obu naszych krajach, ale znacznie szerzej - argumentuje burmistrz A. Potoczna.

Co ważne, dla tego wydarzenia artystycznego P. Królikowski - obok swojej rodziny - zjednał wielu wokalistów, zespołów, kabareciarzy, w ogóle artystów z obu stron granicy, mocno zintegrował środowiska kulturalne, ba - nawet doprowadził do jeszcze lepszej integracji społecznej np. na kudowsko-nachodzkim pograniczu.
 

- Przed nami, mimo epidemii koronawirusa, kolejny festiwal. Nie wyobrażam sobie, aby się nie odbył. Ten przygotowywany, m.in. przy udziale Kudowskiego Centrum Kultury i Sportu, przebiegnie w innej formie, dostosowanej do wymogów sanitarnych określonych dla dużych imprez. Mocno zaangażował się w organizację Antoni Królikowski, syn Pawła - dodaje włodarz Kudowy-Zdroju. - Wszystko wskazuje na to, że Festiwal Czesko-Polski imienia swego twórcy, zaistnieje w internecie. Podkreślą go znani piosenkarze, którzy w naszym mieście nagrają swoje utwory. Zostaną one wyemitowane w przestrzeni publicznej, m.in. na telebimie, podczas festiwalowego weekendu: 24 - 26 lipca br.  
(bwb)