Święto miasta w innej formie

STRONIE ŚLĄSKIE. W pierwszy weekend czerwca będą obchodzone dni pohutniczego miasteczka. Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury przygotowało kilka propozycji i zaprasza do udziału w nich nie tylko mieszkańców miasta i gminy.
 
Niestety, czas pandemii jest przyczyną tego, że świętowanie Dni Stronia Śląskiego przebiegnie... wirtualnie. Dyrektor Jakub Chilicki przekonuje, że nie mniej atrakcyjnie. Wystarczy wygodnie zasiąść przed komputerem i poprzez facebooka CETiK-u śledzić program.

W sobotę, 6 czerwca o godz. 17:00 przewidzano koncert moKo i Hudziec, zaś o godz. 19:00 - gitarzysty z Teneryfy Moisesa Bethencourta, zauroczonego ziemią kłodzką. W niedzielę, 7 bm. o godz. 16:00 zostaną zaprezentowane formy artystyczne realizowane przez CETiK w ramach bloku "Mieszkańcy naszemu miastu".

I przypominamy, że do 8 czerwca br. trwa konkurs pn. "Twoje wspomnienia z Dni Stronia Śląskiego". W formie fotografii są przyjmowane w CETiK-u. Warunek - realizacja zadania w duecie tworzonym przez dziecko i osobę dorosłą. Będą nagrody.
(bwb)