Kompleks sportowy bardziej uniwersalny

BARDO. Coraz większego wyrazu nabiera miejscowy kompleks sportowo-rekreacyjny. To następstwo sukcesywnego wzbogacania go o nowe obiekty przez samorząd miejski. A ten już zainwestował w dwa korty tenisowe, które niebawem wzbogacą się w odpowiednie podłoże. W tym przypadku włodarzowi Barda udało się porozumieć z wykonawcą przebudowy ulicy Grunwaldzkiej, który zapewni ceglaną podbudowę.

Cieszą oczy rażące kolorami i nowością siedziska na trybunie dla kibiców, także jeszcze powstające boisko treningowe i rozgrywek dla młodzieży. Sukcesywnie są profilowane zbocza i obrzeża, przybywa małej architektury.

- W planie mamy rozbudowę zaplecza socjalno-sanitarnego, aby w komfortowych warunkach zawodnicy klubowi mogli przygotowywać się do rozgrywek i treningów. Sądzę, że za rok stanie się to faktem - mówi burmistrz Krzysztof Żegański. - Szykujemy się do złożenia wniosku do ministerstwa sportu o przyznanie dotacji na wykonanie 100-metrowej standardowej bieżni, skoczni, zainstalowanie oświetlenia na tym kompleksie.
(bwb)