Z Tauronem Duszniki Arena ku Pucharowi Świata

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Od soboty, 8 lutego, obiekt biathlonowy na Jamrozowej Polanie nosi nazwę Tauron Duszniki Arena. Stało się tak po podpisaniu umowy sponsorskiej przez prezesa Zarządu Tauron Polska Energia Filipa Grzegorczyka i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Magdalenę Kijankę. To ważne dla Dusznik-Zdroju wydarzenie miało miejsce w obecności premiera Mateusza Morawieckiego oraz innych przedstawicieli władz państwowych, samorządowych Dolnego Śląska oraz lokalnych.

 
- Jest to partner o dużych możliwościach sponsorskich - podkreśla burmistrz Piotr Lewandowski. - Jego obecność uzewnętrzni się w postaci oczekiwanych zmian na tym obiekcie oraz ilości imprez, jakie będą się odbywać. Celem podstawowym tych przeobrażeń jest zorganizowanie na obiekcie Tauron Duszniki Arena zawodów Pucharu Świata. I tak też była zatytułowana oferta skierowana przez nas do Zarządu Taurona - "Droga do Pucharu Świata". Jestem przekonany, że z tym sponsorem ona nas do niego doprowadzi.


Na dzisiaj ośrodek na Jamrozowej Polanie składa się z całorocznego centrum biegowego dla biathlonistów. Jest najnowocześniejszym – co podkreślił minister Michał Dworczyk - tego typu obiektem w Polsce. Przypomniał, iż do takiego zadowalającego stanu doprowadził go aktualny włodarz miasta.
 

Szef rządu zauważył, że spotkanie w Dusznikach-Zdroju na biatlonowym obiekcie jest przykładem tego, jak dużo dobrego może przynieść współpraca władz centralnych z samorządem. Czerpią z tego mieszkańcy, sport i zdrowie. Podkreślił, że rozmowy prowadzone w Brukseli z instytucjami unijnymi mają pokazać sprawną realizację różnych projektów, w tym m.in. rządowo-samorządowych, których powinno przybywać.
 

Z prezesem Rady Ministrów spotkała się grupa zaproszonych samorządowców z ziemi kłodzkiej. Później udał się z wizytą do Niemczy.  
 

Sobotnie podpisanie umowy sponsorskiej odbywało się w czasie trwania zawodów Tauron Biathlon Cup 2020. 

(bwb)