Miłe wspomnienie z mistrzostw leśników

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Jak wcześniej informowaliśmy przez dwa dni na obiekcie Duszniki Arena rozgrywano konkurencje składające się na 52. Mistrzostwa Europy Leśników w Biathlonie Zimowym. Do rywalizacji na świetnie przygotowanych trasach przystąpiło około 750 zawodniczek i zawodników z 19 państw zaproszonych przez Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa oraz Drzewnictwa oraz gminę Duszniki-Zdrój.
 

Zawody, przeprowadzone w iście olimpijskim stylu w minionym tygodniu, przebiegały pod hasłem "Tu bije serce Europy". Jakkolwiek w trakcie ich sportowej części walczono o jak najlepsze miejsca, w tym na podium, to tak w ogóle stały się areną świetnej integracji leśnej społeczności. Doskonale bawiła się ona - mimo braku śniegu poza Jamrozową Polaną - w różnych częściach Dusznik-Zdroju, przy okazji zwiedzając ten malowniczy kurort.

Jak zauważa Piotr Mirek z Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej - bardzo dobrze spisali się na tych mistrzostwach reprezentanci polskich Lasów Państwowych, w tym Regionalnej Dyrekcji LP we Wrocławiu.
 
(bwb)

Foto MOKiS Duszniki-Zdrój