Postępuje budowa aparthotelu

DUSZNIKI-ZDRÓJ-ZIELENIEC. Postępuje inwestycja, która wiele wniesie w przestrzeń podgórskiej części kurortu. Chodzi o apartamentowiec "Infinity", realizowany przez jedną ze spółek, który stanie się największym tego typu obiektem w Dusznikach-Zdroju. Burmistrz Piotr Lewandowski jest zdania, że przedsięwzięcie przyczyni się również do zaspokojenia podstawowych potrzeb całego Zieleńca.


- Proszę zauważyć, że inwestor wyłoży pieniądze na doprowadzenie sieci wodnej i kanalizacyjnej, której tam nie ma. Gmina samodzielnie nie jest w stanie podołać takiemu kosztownemu zadaniu wymagalnemu na teraz z racji konieczności ochrony środowiska - przyznaje włodarz. - Po drugie doskonałym rozwiązaniem będzie parking w podziemnej części apartamentowca. Został tak pomyślany, aby do każdego lokum należał jeden boks garażowy. O tyle mniej pojazdów więc trafi na podorlickie parkingi.

Hotelowiec ma spowodować całoroczne zainteresowanie Zieleńcem i jego otoczeniem. Pomieści 352 apartamenty o powierzchni od 33 do 63 m kw., składające się z 1, 2 lub 3 pokojów. Znajdzie się w nim miejsce na centrum konferencyjne, basen, lokale gastronomiczne i usługowe. Razem z częścią podziemną ma posiadać 11 kondygnacji. Jego budowa - wbrew wcześniej podanej informacji - nie została wstrzymana przez wojewodę; zastrzeżenia dotyczyły sfery, która nie stanowiła istoty zadania.
 

- Uważam, że dla naszej gminy to ważna inwestycja, niosąca ze sobą w niedalekiej przyszłości określone wpływy podatkowe. Będziemy przez to mogli zaspokoić inne ważne potrzeby Dusznik-Zdroju - puentuje burmistrz P. Lewandowski.
(bwb)