Na forum regionu o ważnych sprawach

DOLNYŚLĄSK / ZIEMIA KŁODZKA. Radny sejmiku samorządowego Zbigniew Szczygieł złożył do Zarządu Województwa Dolnośląskiego kilka wniosków do przyszłorocznego budżetu. Są one istotne dla dalszego rozwoju regionu, w tym porządkowania wielu dziedzin życia.

I tak razem z radnym Tytusem Czartoryskim reprezentujący ziemię kłodzką Z. Szczygieł zawnioskował o zarezerwowanie kwoty 1 mln zł na wsparcie dolnośląskich samorządów powiatowych i gminnych, jeśli chodzi o zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Niezależnie od tego zaproponowali o wydzielenie po 40 tys. zł na organizację XVI edycji konkursu pn. "Uczę się bezpiecznie żyć" oraz konferencji związanej z OSP i KSRG.

Uwzględniony został wniosek obu radnych, aby w roku 2020 przeznaczyć 1 mln zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. Trafią one do gmin i powiatów - to w kontekście ochrony pszczół przed wyginięciem.

Z. Szczygieł i radny Stanisław Jurcewicz zaproponowali ZWD ujęcie w budżecie regionu remontu drogi wojewódzkiej nr 392 w Trzebieszowicach oraz nr 388 pomiędzy Bystrzycą Kłodzką i Szklarką. Wnioski zostały częściowo przyjęte.
(bwb)