Gdy alkohol odbiera rozum

POWIAT KŁODZKI. Apele o rozsądek apelami, a amatorzy jedno- bądź wielośladów wiedzą swoje. Co niektórzy piją alkohol, po którym dosiadają swoje stalowe rumaki i ruszają przed siebie. Podczas minionego, dłuższego weekendu policjanci na drogach powiatu kłodzkiego ujawnili kilka takich osób.
I tak w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymano dwóch rowerzystów, u których badanie wykazało, że mają w sobie po ponad 1 prom. alkoholu. Rowerzysta skontrolowany w Polanicy-Zdroju jechał drogą, mimo że był nabuzowany aż 2,4 prom. mocniejszych trunków.

Natomiast kierowca samochodu osobowego poruszał się nim, choć wcześniej też uraczył się czymś mocniejszym. Stwierdzono u niego 1,4 prom. alkoholu, a poza tym ustalono, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Bez uprawnień do prowadzenia samochodów zasiadała za kierownicą kobieta, która na drodze w gminie Kłodzko doprowadziła do kolizji z innym pojazdem. Wtedy okazało się, że ta słaba płeć ma we krwi 1,4 prom. alkoholu. Właśnie przez doprowadzenie się do takiego stanu poprzednio też ją zatrzymano i stąd utrata uprawnień.
(bwb)