Sześć świetlic za jednym zamachem

GMINA KŁODZKO. Aż w sześciu miejscowościach powstają lub powstaną świetlice wiejskie. I to na miarę oczekiwań mieszkańców. W trzy obiekty inwestuje gmina, w kolejne trzy - Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

W Kamieńcu, Łącznej i Roszycach oraz w Droszkowie, Gorzuchowie i Mlynowie nie tylko długie jesienno-zimowe wieczory przestaną być nudne. - Powstaną w nich świetlice tematyczne, które są możliwe do realizacji dzięki środkom unijnym - podkreśla wójt Zbigniew Tur. - I tak na przykład w Gorzuchowie będzie nawiązywać do pszczelarstwa; w jej sąsiedztwie powstanie pasieka.

W każdym obiekcie zastosuje się technologię fotowoltaiczną, co oznacza, że ich eksploatacja energetyczna powinna być tańsza.
 

Natomiast wizerunek zmieni biblioteka w Wojborzu, gdzie niedawno do użytku przekazano odnowioną salę spotkań. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu rozwoju czytelnictwa, przekazało dofinansowanie w kwocie 480 tys. zł na zadanie wycenione na ponad 900 tys. zł. Wójt przekonuje, że Wojbórz ma szczęście do dotacji, bo wcześniejszy remont sali wykonano w ramach Programu Senior+.
 
(bwb)

Foto Gmina Kłodzko