Na 101. rocznicę niepodległości

SUBREGION. Coraz bliżej do 11 listopada – dnia, w którym przypada 101. Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W różnych miejscach powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego szykują się uroczystości podkreślające ten fakt historyczny.


I tak w Bystrzycy Kłodzkiej już 8 bm. o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury akademia rocznicowa. Przewidziano występy zespołów dziecięcych, młodzieżowych i kół gospodyń wiejskich.

W Kłodzku, w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej (franciszkanie) 11 bm. o godz. 9:00 rozpocznie się okolicznościowa msza. O godz. 10:20 w parku Sybiraków, przy pomniku Żołnierza Polskiego, lokalne obchody Święta Niepodległości. A o godz. 16:00, w Centrum Kultury Chrześcijańskiej, XV Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych.

W Złotym Stoku msza w intencji ojczyzny w kościele parafialnym rozpocznie się 11 bm. o godz. 10:00. O godz. 15:00 na pl. Mickiewicza pod tablicą upamiętniającą 100-lecie niepodległości Polski delegacje mieszkańców i instytucji złożą kwiaty. Natomiast od godz. 15:30, w hali sportowej, miejsko-gminna akademia.

Także w Międzylesiu drugi poniedziałek bm. upłynie rocznicowo. O godz. 11:00 w kościele pw. Bożego Ciała rozpocznie się msza intencyjna, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Sybiraków. Od godz. 12:30, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, koncert pieśni i piosenek polskich.

Również w innych miastach i gminach subregionu nie zabraknie akcentów niepodległościowych.
(wb)