Więcej autobusów PKS wyjedzie na trasy

POWIAT KŁODZKI. Od 1 września br. przybędzie połączeń autobusowych umożliwiających przejazdy między wieloma miejscowościami, dotychczas ich pozbawionymi. Jak informuje etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka – w ramach rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych wystąpiono o dofinansowanie do końca br. 24 linii kwotą 200 tys. zł. Do niej władze powiatu dodadzą 50 tys. zł.

- Część linii zostanie wznowionych, inne będą przedłużone. Wszystko po to, aby podróżnych ułatwić komunikację środkami publicznego transportu – podkreśla P. Marchewka. – I tak np. dotychczasowa linia z Bystrzycy Kłodzkiej do Domaszkowa zamieni się w kurs relacji Kłodzko – Bystrzyca Kłodzka – Domaszków – Międzygórze i z powrotem. Podobnie będzie w przypadku dotychczasowej linii z Polanicy-Zdroju do Bystrzycy Kłodzkiej; autobus pojedzie do Długopola-Zdroju, z Radkowa do Nowej Rudy – kurs wydłuży się do Kłodzka.

Zgodnie z projektem, myśląc też o turystach, Kłodzko otrzyma połączenia autobusowe PKS z Bielicami, Bolesławowem, Kletnem i Międzylesiem. A przez te cztery miesiące kursy będą dokładnie analizowane, by wyłapać, które rzeczywiście są nierentowne. To stanowić ma również przyczynek do ubiegania się o fundusze państwowe na przyszły rok.
 
(bwb)
 

Foto Infobus.pl