Nadchodzi czas dożynek

ZIEMIA KŁODZKA. Wilkanów będzie miejscem tegorocznych dożynek gminy Bystrzyca Kłodzka. W ich organizację aktywnie włączyła się tamtejsza społeczność. Uroczystość odbędzie się 18 bm. W gminie wiejskiej Kłodzko święto plonów zaplanowano na 25 bm. w Żelaźnie. I w tej miejscowości nie zabraknie misterium chleba oraz prezentacji artystycznych.

W gminie Bardo żniwiarze z władzami lokalnymi spotkają się 1 września w Opolnicy. Wydarzenie stanie się okazją do podziękowania za rolniczy trud oraz wspólnej zabawy. Złotostoccy rolnicy podzielą się chlebem z tegorocznych zbiorów podczas uroczystości 17 sierpnia w Złotym Stoku. , natomiast międzylescy – 25 bm. w Nagodzicach. W przypadku tej ostatniej gminy zwyczajem jest symboliczne przekazanie sierpa gospodarzowi kolejnych dożynek gminnych. Na terenie Nadleśnictwa Jugów 1 września odbędą się dożynki gminy wiejskiej Nowa Ruda.
 

Duża impreza dożynkowa, o charakterze powiatowo-gminnym szykuje się w Ścinawce Średniej 1 września. Na kompleksie sportowo-rekreacyjnym starosta kłodzki wspólnie z burmistrzem Radkowa odbiorą chleb z tegorocznych zbiorów od starostów dożynek. A później – jak zwyczaj każe – ośpiewanie wieńców i zabawy.
 
Tegoroczne uroczystości dożynkowe zaowocują udziałem wielu… polityków. To przecież czas trwania kampanii wyborczej do parlamentu.

(mb)