Trudne mistrzostwa w biegach górskich

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-07-28 23:09:16
MIĘDZYGÓRZE (gm. Bystrzyca Kłodzka). Ostatnie w lipcu sobota i niedziela w tej miejscowości przebiegły pod znakiem biegów górskich. W pierwszym dniu m.in. odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu pod Górę - alpejskim - na dystansie ponad 9 km. Wygrał Sylwester Lepiarz z Wronowa (00:50:59) przed Krzysztofem Jilkiem z Bystrzycy Kłodzkiej (00:51:22) i Michałem Białym z Kraśnika (00:52:12). Z pań najszybsza była Zuzanna Mokros z Pabianic (00:57:39), zdobywając 9. miejsce, Anna Ficner ze Złotoryi (01:00:12) - 16., zaś 20. Maria Czok ze Strzelec Opolskich (01:03:04). Metę przebiegło 181 biegaczek i biegaczy.

Ostry start mimo upalnej pogody

Pierwsze kilometry już za nimi, ale kolejne są trudniejsze

Triumfatorzy w biegu alpejskim na 10 km

Natomiast w niedzielę rywalizowali też półmaratończycy. Zwyciężył Sylwester Lepiarz z Wronowa (01:30:32) przed Krzysztofem Żygendą z Gdyni (01:33:18) i Dariuszem Markiem z Wieliczki (01:33:43). Z kobiet najszybciej dystans pokonała Zuzanna Mokros z Pabianic, zajmując szóste miejsce (01:40:15). Danuta Piskorowska z Wrocławia była 15. (01:49:36) a Anna Skalska z Bytomia - trzecia (01:53:05). Z ziemi kłodzkiej najwyższe miejsce, bo 10. wywalczył Paweł Bogdał z Międzygórza (01:43:39), Marcin Gajewski z Kłodzka był 11. (01:44:39), zaś Adam Dołęga z Nowej Bystrzycy - 14. (01:48:24). Sklasyfikowano 121 zawodniczek i zawodników.

Najbardziej wymagający okazał się odcinek od schroniska na szczyt Śnieżnika

Każdy, kto dotarł na wierzchołek góry, był zwycięzcą

A oto triumfatorzy międzygórskiego półmaratronu
Podczas XXVII Górskiego Biegu Śnieżnickiego, którego organizatorem była gmina Bystrzyca Kłodzka, rywalizowano też na krótszych dystansach. Wyzwaniem dla lekkoatletów były nie tylko trudne odcinki, pnące się stromo, ale też upalna aura.