Konkurują o miano przedsiębiorczych wsi i zagród

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-07-05 13:04:42
ZIEMIA KŁODZKA. Do końca lipca br. prowadzone są wizje lokalne przez zespoły komisji konkursowej tegorocznego współzawodnictwa sołectw i mieszkańców wsi. Chodzi o uczestników konkursu pn. „Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska”. Wczoraj ocenie poddawano Roztoki w gminie Międzylesie i Nowy Waliszów w gminie Bystrzyca Kłodzka, a także jedną z zagród na ziemi kłodzkiej.
 

Bardzo dużo pozytywnych zmian zaszło w ostatnich latach w sołectwie Roztoki. Jedna z większych miejscowości w gminie Międzylesie za sprawą jej mieszkańców, rady sołeckiej i sołtysa  nie tylko wyładniała, ale wzbogaciła się o miejsca wypoczynku i rekreacji. Nikt nie ukrywa, że bardzo wydatnie pomogła gmina.
 

Przedstawiciele lokalnej społeczności w miniony czwartek podzielili się swoimi dokonaniami z zespołem konkursowym, który odwiedził Roztoki. Przedstawili miejscowość i pochwalili się tym, co udał się zrobić.
W Nowym Waliszowie w gminie bystrzyckiej przedmiotem analizy pozostawał zrewitalizowany park podworski. Przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców przywrócono go do świetności i dzisiaj ponownie jest miejscem spotkań, imprez, prezentacji. Zespołowi komisyjnemu pokazano, jakie prace poczyniono, aby nadać mu kameralności i kolorytu, uczynić je strefą integracji.
 

Roztoki walczą o prymat w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”, a Nowy Waliszów, skąd pochodzą fotki, stara się wypaść jak najlepiej w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”.
(bwb)

Tagi

Komentarze:
Aparatturysta*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobota, 2019-07-13 17:15
do: Martin
Dziękuję za uznanie w kwestii "dawania popisu" - potrafię więcej, to tak nieskromnie. Gratuluję odkrycia, że jestem "z okolic" - faktycznie ok. 125 km odległości między DW a Roztokami to sąsiedztwo. Dużo jeszcze masz podobnych przemyśleń i odkryć? Aha, no jeszcze coś o rozterkach! Nie nazwałbym tego rozterkami, ale ŻENADĄ. TAK, ŻENADĄ, że ktoś żartuje sobie z ludzkiej inteligencji, że ze smutkiem ogląda się upadający obraz polskiej wsi, która na tych terenach została zdewastowana i jest dalej degradowana, że tacy jak Ty przyzwyczaili się do takiego bajzlu i tkwią w tym, że zwrócenie uwagi na problem, np. estetyki wywołuje jakieś dziwne zachowania. Nie dokonałem fikcyjnego opisu, taki jest stan faktyczny. Zamiast wzywać do jakiegoś bojkotu, wezwij swoich ziomali do mioteł, aby ogarnęli swe przybytki. Jedzie tędy połowa Polaków na południe Europy i nie masz powodów do wstydu za swoją wieś? Bo mi jest wstyd, że tak wygląda mój kraj.
AparatMartin*.play-internet.pl
Sobota, 2019-07-13 14:07
Do turysty
Ale turysta daje popis. A wg mnie żaden turysta tylko swój , z okolic, z gminy który przeżywa jakieś rozterki dlatego daje upust swoim emocjom. Nie odpisujcie mu. Obojętność jest najlepszym sposobem na głupotę innych.
Aparatturysta*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobota, 2019-07-13 13:31
do:Roztoczanin, część 2
Serdecznie dziękuję za wyczerpującą informację nt. idei KONKURSU, usatysfakcjonowała mnie w pełni. Wszystko zrozumiałem, bo cyt. dosłownie..."nasz wies trafila do owego konkursu to odppwaodam by zaspokoic Twoja cieakwość Urząd Gminy typuje wioski o największym zaangażowaniu mieszkoanow w dzialania spoleczno pozyteczne"... rozwiewa wszystkie moje wątpliwości! No jednak nie rozwiewa, bo konkurs brzmi "Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska". Czyli w tym konkursie nie liczy się estetyka, porządek na posesjach, dbałość o obejście, wygląd wsi jako całości itp. itd. To trochę tak, jakby w konkursie Miss World miałyby startować panny szczerbate, zezowate, kulawe i garbate! Przepraszam od razu szczerbatych, kulawych, zezowatych i garbatych - wszystkich razem i z osobna. Innymi słowy liczą się "dzialania spoleczno pozyteczne", okej zrozumiałem! Nie wiem tylko co to jest "MONILIZACJA". Jest MOC, nie ma co... Sukces GWARANTOWANY!
Aparatturysta*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobota, 2019-07-13 12:56
do :Roztoczanin
Dzięki wielkie za docenienie mojego wysiłku przejścia 400 m po wsi Roztoki. Niestety, jest to faktycznie spore wyzwania, aby katować się wyglądem tej wsi i iść jeszcze dalej... Tylko ze względu na "wzgląd" nie dokonałem pełniejszego opisu, tego co zobaczyłem. Obraz byłby bardziej przygnębiający, gwarantuję Panu! Zakładam, że to co najpiękniejsze i najcenniejsze jest gdzieś ukryte i niedostępne niczym skarb i dlatego jest niewidoczny drogi z drogi dk 33 przed "ciekawskimi". Szczerze mówiąc to nie liczyłem, abym mógł być witany u WAS po staropolsku, tzn. chlebem i solą. Nie liczyłem też na kwiaty ani orkiestrę strażacką. Przyznaję, że pokonując każdy kolejny krok, ogarniał mnie strach! Miałem cały czas wrażenie, że z tych zrujnowanych i zaniedbanych posesji, przez te rozpadające się wrota, bramy i furtki, nagle ktoś wyskoczy do mnie z kosą, widłami albo czymś podobnym... Strach mnie obleciał, nie ma co!!!
AparatRoztoczanin*.147.100.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sobota, 2019-07-13 01:50
Do Turysty
Szanowny Turysto dziekujemy za wysilek przejscia 400 metrów naszej wsi. Dziękujemy za recezje co do wizualnej atrakcji naszej wsi. Zapewne poczules sie nie doceniony nie przuwitany chlebem i sola, o ile tu byles. Ciekawi Cie jakim cudem nasza wies trafila do owego konkursu to odppwaodam by zaapokoic Twoja cieakwosc Urząd Gminy tupuje wioski o najwiekszym zaangażowaniu mieszkoanow w dzialania spoleczno pozyteczne. Oceniasz domy i gospodarstwA- pytam co moze solectwo i mieszkancy do prywatnej własności- plebania, folwark czy graciarnia przy DK 33 to wlasnosc prywatna switosc demokracji. WAZNE to chec działania i monilizacja i to bylo oceniane. Poczekajmy na wyniki moze faktucznie Roztoki nic nie warte i nie otrzyma wyróżnienia.
Aparatturysta*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Środa, 2019-07-10 20:21
do: Martin
Na wstępie: tekst Szanowny Martinie należy czytać ze zrozumieniem. Porzuć emocje i jeśli chcesz coś pisać, to zastanów się, co napisać, aby łatwo nie zostać ofiarą "mądrości". Zakładam, że rozumiesz, o czym piszę. Jeśli nie rozumiesz, to już nie zrozumiesz i będziesz tylko miotał się, posługując się pomówieniami, nieprawdą i inwektywami. Gdzie Szanowny Martinie dostrzegłeś cyt. "mądrowanie się nic poza tym". Na czym owe "mądrowanie" ma polegać? Co jest żenującego w tym, że Roztoki opisałem zgodnie z ich wyglądem, bo inaczej nie można, aby nie być posądzonym o ślepotę, głuchotę i głupotę. A może żenujące jest to, że pochlebnie odnoszę się do mieszkańców N.Waliszowa, ludzi dbających o swoją wieś, mających wizję i sukcesy w przemianie, że potrafią napisać /3 osoby/ na tym forum, jak ważna jest dla nich ich wieś. NIGDZIE nie domagałem się, by KTOKOLWIEK z Roztok odpowiadał mi na mój post!
AparatMaria*.60.136.195.intelly.pl
Środa, 2019-07-10 15:25
Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi
Szanowny Panie Turysto. Wyjechałam z Nowego Waliszowa 43 lata temu ale jak przyjeżdżam w odwiedziny to nie mogę się nadziwić ile prac zostało wykonanych w mojej dawnej miejscowości ale również jak mieszkańcy są zintegrowani w chwili obecnej. Biorą czynny udział jako zespół śpiewaczy Waliszowianie i uświetniają wszelkie uroczystości, festyny na całe województwo ale również w kraju. Szanują tradycje z czasów swojej młodości i pochodzenia. Ten park rozbudził w mieszkańcach nadzieję i chęć kultywowania tradycji dla młodzieży. Mieszkańcy Nowego Waliszowa pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam na Mazury. Życzę powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.
AparatMartin*.play-internet.pl
Środa, 2019-07-10 13:35
Do turysty
I całe szczęście że nikt się nie odezwał z Roztok do turysty komentarzy bo są żenujące. mądrowanie się i nic poza tym.
Aparatturysta*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Środa, 2019-07-10 11:37
do: mieszkanka Nowego...
Szanowna Pani! Gratuluję Pani i współmieszkańcom osiągnięć. Życzę też laurów w konkursie! Cieszy mnie każda inicjatywa, która powoduje, że nasze miejscowości pięknieją, zmienia się ich estetyka. Zawsze nasze tereny przyrównuję do podobnych pod względem krajobrazowym terenów Austrii, Niemiec, Szwajcarii. Niestety, nie wypadamy tu najlepiej. Ale powoli coś się zmienia, ale zaniedbania są ogromne i trzeba dużo inicjatywy, zaangażowania ludzi- jak sądzę takich, jak Pani. Potrafi Pani "bronić swego", okazując tym samym patriotyzm lokalny, niezbędny dla przemian i sukcesów. Jakoś nikt z Roztok nie zdobył się na jakikolwiek komentarz dot. konkursu, promocji swojej wsi, informacji o osiągnięciach.
Aparatmieszkanka Nowego Waliszowa*.play-internet.pl
Środa, 2019-07-10 09:03
Szanowny Turysto!
W Nowym Waliszowie realizowano projektzagospodarowania zabytkowego PARKU, który jest oazą dla mieszkańców. Stworzyliśmy piękną scenerię, przenosząc rekwizyty z naszej IZBY PAMIĘCI. Trudno, żeby fotka oddała klimat tej imprezy... Trudno też w komentarzu opisać jak cenny dla nas jest PARK... ZAPRASZAMY do Nowego Waliszowa:-) osobiście oprowadzę Pana po naszej pięknej wsi i PARKU a staw w kształcie motyla naprawdę robi wrażenie;-) Pozdrawiam
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • Ms-auto
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24

najnowsze artykuły

Mini_pt-energia19
Niedziela, 2019-10-20
List_mini_pt-wtrzeci0
Niedziela, 2019-10-20
List_mini_izabela-baran
Niedziela, 2019-10-20
List_mini_pt-korytarz0
Sobota, 2019-10-19
List_mini_pt-rozklad1
Sobota, 2019-10-19
List_mini_pt-podroze
Sobota, 2019-10-19
List_mini_pt-reymont0
Piątek, 2019-10-18
List_mini_pt-rozjazdy0
Piątek, 2019-10-18
List_mini_pt-knedle0
Piątek, 2019-10-18
List_mini_pt-wieza0
Piątek, 2019-10-18
polecamy

 
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz